Student Business Club zve na záříjový SBC Camp na TULce

Student Business Club zve na záříjový SBC Camp na TULce

V polovině září, tedy ještě před ostrým startem akademického roku, proběhne na Technické univerzitě v Liberci první ročník SBC Campu. Pořadatelé ze Student Business Clubu slibují tři dny naplněné hodnotnými informacemi pro všechny, kteří byť jen ve skrytu duše uvažují o vykročení na podnikatelskou dráhu. Pokud mezi ně patříte, zablokujte si v kalendáři tři po sobě jdoucí odpoledne 19.-21. září vždy od jedné hodiny. Camp se koná v moderních prostorách nově zrekonstruované budovy T v Třebízského ulici.

Pondělí je věnováno představení Student Business Clubu, který na TULce dlouhodobě podporuje podnikavé studenty. Účastníci se dále dozví, jak začínajícím podnikatelům pomáhá krajská Agentura regionálního rozvoje, pod kterou spadá Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. Představíme vám podnikatelskou a dotační ambulanci, což jsou bezplatné konzultace poskytované agenturou, dále inkubační programy nebo předmět Inovace a podnikání, který na TULce Lipo.ink vyučuje. Na závěr prvního dne dostanou prostor agentury CzechInvest a TAČR, jejichž regionální kanceláře rovněž významně podporují podnikavce z Liberce a okolí.

Jak krušné byly začátky čtyř místních podnikatelů, to se účastníci SBC campu dozví v úterý. Pozvání přijali absolventi TULky, Honza Vokurka z Kittlu a David Porš z digitální agentury SMWORKS. Doplní je duo Jan Strnad z Pointee a Ilja Kartašov z Löwenware. Oba se svými firmami aktuálně sídlí v prostorách Lipo.ink a za pomoci inkubátoru je také rozvíjí. Nečekejte ovšem klasické přednášky. Žádoucí je účastníky co nejvíce zapojit do diskuze o esenciálních otázkách podnikání a propojit je. Prostor bude jak v oficiálním programu, tak neoficiálně u kávy třeba na terase zbrusu nové budovy T.

Poslední den již bude částečně v režii účastníků samotných. "Společně s agenturou CzechInvest jsme si na ně připravili zkrácenou verzi Business Hackathonu. Během něj si vyzkouší přípravu podnikatelského plánu a své myšlenky budou moci konzultovat se zajímavými mentory z praxe. Chybět nebude finanční prémie pro vítěze... a samozřejmě afterparty!" zve na SBC Camp šéf Student Business Clubu Ondra Moš.

Doporučené články

„Ve Finsku jsem měl pocit, že podnikání zkusil každý druhý. Češi jsou opatrnější, ale lepší se to,“ říká Jan Mašek z CzechInvestu
„Ve Finsku jsem měl pocit, že podnikání zkusil každý druhý. Češi jsou opatrnější, ale lepší se to,“ říká Jan Mašek z CzechInvestu
Jan Mašek je ředitelem regionální kanceláře CzechInvest v Liberci, která je významným podporovatelem inovativního podnikání v kraji pod Ještědem. Povídali jsme si o tom, komu jsou služby agentury určené, jak pomáhají nápadům vyrůst a prorazit ve světě i o tom, že se osazenstvo kanceláře nebojí vyhrnout si rukávy a zapojit se do krizového managementu, jak se tomu stalo po ničivém tornádu na Hodonínsku. Přenesli jsme se společně i do Finska. Honza se s námi na závěr podělil o dojmy z pracovní cesty za poznáním inovační infrastruktury města Joensuu v Severní Karélii.
Darina Jašíková z CXI TUL: Věda a výzkum jsou kolektivní sporty
Darina Jašíková z CXI TUL: Věda a výzkum jsou kolektivní sporty
Vystudovala humanitní gymnázium, nechybělo málo a stala se z ní úspěšná právnička. Chvíle strávené v dětství s dědečkem v dílně ji ale nakonec přitáhly k technice a chuti přicházet věcem na kloub. Věda a výzkum u Dariny Jašíkové, která působí jako seniorní výzkumná pracovnice v Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace CXI TUL, nakonec vyhrály na plné čáře. Vedle práce v laboratoři přednáší Darina na Fakultě mechatroniky TUL a když se zrovna nevěnuje výzkumu, zaměstnávají ji její hudební projekty. Jak klikatá může být cesta k bílému plášti a co musí mít dobrý výzkumník? Nejen o tom jsme si s Darinou na sklonku léta společně popovídali.
Petra Doubková spouští s EcoHaus zelenou revoluci v praní prádla. Na své prací papírky vybrala crowdfundingem téměř půl milionu
Petra Doubková spouští s EcoHaus zelenou revoluci v praní prádla. Na své prací papírky vybrala crowdfundingem téměř půl milionu
Petra Doubková studuje na Technické univerzitě v Liberci průmyslové inženýrství a zároveň pracuje ve Středisku pro vědu a výzkum Krajské nemocnice Liberec. Kdybyste nabyli dojmu, že při takovém vytížení není možné rozjíždět úspěšný startup, budete na omylu. Petra bojuje za lepší životní prostředí a na trh pod značkou EcoHaus uvádí prací papírky, které strčí do kapsy těžké a neekologické prášky. Pro svůj nápad nadchla stovky lidí, v jarní crowdfundingové kampani jí na rozjezd přispěli téměř půl milionem korun.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.