Student Business Club zve na záříjový SBC Camp na TULce

Student Business Club zve na záříjový SBC Camp na TULce

V polovině září, tedy ještě před ostrým startem akademického roku, proběhne na Technické univerzitě v Liberci první ročník SBC Campu. Pořadatelé ze Student Business Clubu slibují tři dny naplněné hodnotnými informacemi pro všechny, kteří byť jen ve skrytu duše uvažují o vykročení na podnikatelskou dráhu. Pokud mezi ně patříte, zablokujte si v kalendáři tři po sobě jdoucí odpoledne 19.-21. září vždy od jedné hodiny. Camp se koná v moderních prostorách nově zrekonstruované budovy T v Třebízského ulici.

Pondělí je věnováno představení Student Business Clubu, který na TULce dlouhodobě podporuje podnikavé studenty. Účastníci se dále dozví, jak začínajícím podnikatelům pomáhá krajská Agentura regionálního rozvoje, pod kterou spadá Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. Představíme vám podnikatelskou a dotační ambulanci, což jsou bezplatné konzultace poskytované agenturou, dále inkubační programy nebo předmět Inovace a podnikání, který na TULce Lipo.ink vyučuje. Na závěr prvního dne dostanou prostor agentury CzechInvest a TAČR, jejichž regionální kanceláře rovněž významně podporují podnikavce z Liberce a okolí.

Jak krušné byly začátky čtyř místních podnikatelů, to se účastníci SBC campu dozví v úterý. Pozvání přijali absolventi TULky, Honza Vokurka z Kittlu a David Porš z digitální agentury SMWORKS. Doplní je duo Jan Strnad z Pointee a Ilja Kartašov z Löwenware. Oba se svými firmami aktuálně sídlí v prostorách Lipo.ink a za pomoci inkubátoru je také rozvíjí. Nečekejte ovšem klasické přednášky. Žádoucí je účastníky co nejvíce zapojit do diskuze o esenciálních otázkách podnikání a propojit je. Prostor bude jak v oficiálním programu, tak neoficiálně u kávy třeba na terase zbrusu nové budovy T.

Poslední den již bude částečně v režii účastníků samotných. "Společně s agenturou CzechInvest jsme si na ně připravili zkrácenou verzi Business Hackathonu. Během něj si vyzkouší přípravu podnikatelského plánu a své myšlenky budou moci konzultovat se zajímavými mentory z praxe. Chybět nebude finanční prémie pro vítěze... a samozřejmě afterparty!" zve na SBC Camp šéf Student Business Clubu Ondra Moš.

Doporučené články

Market/ing Café v libereckém DOKu přineslo čtyři pohledy na budování značky
Market/ing Café v libereckém DOKu přineslo čtyři pohledy na budování značky
„Kdo v této kavárně kvůli své oblíbené značce nespí?” Touto otázkou otevřel marketingový večer první ze čtveřice spíkrů, David Brada, tvůrce úspěšných brandových kampaní a držitel cen Golden Drum, Effie nebo ADC Awards. Na jeho přátelské popíchnutí se v první řadě zvedla ruka Honzy Vokurky, majitele vratislavického Kitlu a druhého spíkra v pořadí. Nikdo z přítomných nebyl překvapen.
Soutěž Business Talent pokračuje hlasováním veřejnosti. Rozhodněte o nejlepším projektu i vy!
Soutěž Business Talent pokračuje hlasováním veřejnosti. Rozhodněte o nejlepším projektu i vy!
Soutěž Business Talent má za sebou osm kol základní části. Téměř dvě stovky žáků základních škol Libereckého kraje se v otevřené dílně iQFABLAB vrhly na tvorbu a prezentaci projektů naplňujících heslo Nevyhoď, použij! Jak se jim dařilo můžete posoudit i vy. Dnešním dnem totiž startuje hlasování veřejnosti o nejlepší projekt, na webu 1012plus poběží až do 26. listopadu.
Nadané děti naše společnost bytostně potřebuje. V jejich podpoře musíme přidat
Nadané děti naše společnost bytostně potřebuje. V jejich podpoře musíme přidat
Při své práci vychází ze zkušeností načerpaných během pětiletého projektu NAKAP Libereckého kraje. Prošla intenzivním vzděláváním, aby mohla učitelům základních a středních škol rozšiřovat obzory v podpoře nadaných dětí a naplňování jejich potřeb. Řeč je o Evě Duškové, energické a usměvavé dámě, která sama sebe označuje jako metodičku nadání na volné noze.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.