Maker Faire Liberec

bude upřesněno
Lipo.ink - hala budovy D
U Jezu 525/4, 460 01 Liberec
Největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti zavítá v září do Liberce! Přijďte na festival a inspirujte se nápady inovátorů, vynálezců, kutilů a dalších kreativních lidí z regionu. Nezapomeňte vzít své zvídavé děti, sourozence, synovce, neteře a další, festival je určen všem!
Maker Faire Liberec

Co je Maker Faire?

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti jak pro odborníky, tak i pro celou rodinu. Je to setkání plné workshopů a tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí.

Festival propojuje moderní technologie, tradiční řemesla, design a vědu, buduje komunitu makerů, jimž dává prostor prezentovat své projekty a prototypy (často vůbec poprvé) veřejně.

Kdo je maker?

Maker je tvůrce, nadšený inovátor, vynálezce, kutil, hacker nebo třeba designér. Každý, kdo se nespokojí s dostupnými věcmi, vytváří si nové, ale zároveň si je nenechává pro sebe – sdílí své zkušenosti a nadšení ostatními. Je to zkrátka kutil 21. století.

Makerství je o zvídavosti, tvoření a inovacích. Nedefinuje se konkrétními činnostmi – přispívá ke zdravému sebevědomí a seberealizaci, vzdělání a tvořivosti, propojuje obory a technologie.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.