PechaKucha Night Liberec vol.13 Homo Technologicus

začínáme v 19:30
Kulturní centrum Vratislavice 101010
Nad Školou 1675, 463 11 Liberec 30
Budoucnost je technologická. Opravdu? A jakou roli v tom hraje člověk? Věříme, že významnou. Už od ovládnutí ohně přece záleží, jak si své vynálezy osvojíme, k čemu a jak je využijeme. Na třinácté liberecké PechaKucha Night si dovolíme lehké nahlédnutí do budoucnosti. Nenechte si to ujít!
PechaKucha Night Liberec vol.13 Homo Technologicus

Přijďte do Kulturního centra Vratislavice 101010 nahlížet s námi a s našimi dvanácti řečníky mnoha profesí. Dotkneme se pestrého mixu témat od vzdělávání přes průmysl až po neziskový sektor. Od archeologie po umělou inteligenci. Příběhy našich řečníků nás zavedou k palčivým tématům dneška, například k udržitelné energetice, ale i k tématům vzdáleným desítky let, kupříkladu až k lidskému výsadku na planetu Mars!

Hosté březnové PechaKucha Night Liberec vol.13

Sara Polak: Antropoložka, archeoložka a popularizátorka umělé inteligence. Sara se snaží pochopit chod prastarých civilizací a věří, že tyto poznatky pomohou lidstvu při kolonizaci Marsu.

Radka Bystřická: Ředitelka Sdružení VIA. Radčinou vizí je svět, kde je využití technologií pro dobrou věc samozřejmostí.

Eva Dušková: Metodička nadání na volné noze. Eva věří, že bez systematické podpory nadaných dětí jen těžko vybudujeme zdravější a udržitelnější společnost.

Filip Maleňák: Ředitel softwarové firmy a autor aplikace Záchranka, která pomohla v Česku zachránit vyšší stovky životů.

Michal Svoboda: Spoluzakladatel projektu OBEC 2030 a odborník na udržitelnou energetiku.

Miloslav Masopust: Ředitel společnosti Elmarco, světové špičky ve vývoji a produkci strojů určených pro průmyslovou výrobu nanovláken.

Jan Kočí: Vedoucí výzkumných týmů a projektů na CXI TUL, expert na digitalizaci, automatizaci a umělou inteligenci.

Miroslav Krejčík: Ředitel a zakladatel progresivní rodinné firmy MSV Systems, jejíž technologické centrum patří mezi nejstarší svého druhu v Česku.

Richard Cimler: Vedoucí výzkumných týmů a projektů na PřF UHK, vizionář zabývající se vývojem chytrých technologií budoucnosti.

Tereza Vágnerová: Klinická nutriční terapeutka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Tereza se ve své profesi zaměřuje (mimo jiné) na vztah mezi stravou a dlouhověkostí.

Jana Bernartová: Absolventka FUA TUL, umělkyně analyzující nová digitální média se zvláštním zájmem o povahu a teorii barev.

Ivo Louda: Absolvent FUA TUL, architekt zaměřující se na tvorbu modelů pomocí rozšířené reality, 3D grafiky či 3D tisku.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.