ZŠ Kaplického Liberec: kšiltovka Capgear

Jsme firma Capgear, která ručně vyrábí kšiltovky s dřevěným kšiltem. Jsme holky z Liberce a zrovna díky historií Libereckého kraje úzce spjaté s textilním průmyslem, nás napadla výroba kšiltovky.

Náš prototyp

Kostra kšiltovky je u prototypu vyrobena z kartonu. Charakter prototypu mají také filcové trojúhelníky, které jsou přilepeny na kostře. Kšilt je z dubového dřeva a je možné si na něj nechat vygravírovat jakýkoliv motiv, za který je příplatek 200 Kč. Vybrat si můžete i barvu z naší nabídky. Kšiltovky jsou mířené především na děti od 8-12 let.

Kšiltovky prodáváme přes náš Instagramový profil Capgear. Cena se pohybuje okolo 800 Kč a odvíjí se podle typu gravírování.

Výrobní cena se pohybuje okolo 400 Kč (záleží na použité textilii, druhu dřeva, časové nákladovosti lidské práce,...). Zbylé peníze jsou daně, práce a náš zisk:-) Zisk poputuje v první fázi zpátky do výroby.

Originální každým coulem

Kšiltovka je originální především svým dřevěným kšiltem, který je lehce recyklovatelný. Postupně chceme změnit materiál kostry kšiltovky, neboť nyní pracujeme pouze se zmiňovaným kartonem. Ten není pro dlouhodobé nošení příliš vhodný. Rády bychom výrobek zdokonalily a postaraly se o recyklovatelnost kšiltu i celé kšiltovky. Využívat chceme i nadále dubové a javorové dřevo, které je nejlepší pro gravírování a řezání laserem.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.