ZŠ Tanvald Sportovní: příroda na prstu

Jak jsme vymysleli náš prsten

S nápadem na tento typ módního doplňku přišla Amy Zbihlejová. Napadlo jí, udělat něco originálního a výjimečného, prsten přes celou délku prstu! Všichni si mysleli, že je nemožné prsten vyrobit, ale my jsme věřili, že to zvládneme.

Výroba nám dala zabrat

Nejprve jsme se museli naučit zacházet s počítačovým programem a laserovým strojem. Díky krátkému proškolení mohl náš výrobek vzniknout. Amy a Anička Votrubová udělaly první návrhy prstenu a vzaly na něj míry, které postupně přenesly do počítačového programu. Míry jsou důležité, protože jinak by prsten neseděl správně na prstu. Návrhy byly hotové a Kuba Poselt a Melča Hanušová šli vše vyřezat laserem do dřevěné desky.

Napoprvé se to moc nepovedlo. Původní návrh jsme upravili a zkoušeli jsme to znovu a znovu, dokud vše nedopadlo tak, jak mělo. Když jsme měli prsten zkompletovaný a ozdobený, zbývalo mu už jen vymyslet jméno. Protože je zdoben dřevěnými květy, dostal název „Příroda na prstu".

Vítězství!

Výrobek jsme se v závěrečné části soutěže snažili zpropagovat tak, aby zaujal odbornou porotu. Prezentace se chopila Anička, která byla velmi nervózní. Zvládla to skvěle. Porota nám oznámila, že jsme vyhráli, byli jsme velmi šťastní a nadšení.

Prezentujeme se ve finálovém kole

Z Fablabu jsme si odnesli úkol natočit krátké video, ve kterém vám náš produkt představíme. Výsledek můžete vidět zde. Vše točila a fotila Amy. Zabralo to celý den a myslíme si, že výsledné video dopadlo skvěle. Teď už záleží jenom na vás, zda se výsledek bude líbit. My si věříme a doufáme, že uspějeme:-)

Soutěž nám dala spoustu nových zkušeností a dovedností. Doufáme, že vás náš originální prsten „Příroda na prstu" zaujme.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.