Business Talent 2022

základní kola od 13/10 do 24/11 vždy od 9:00
iQFABLAB Liberec
U Nisy 244/17, Liberec
Business Talent je soutěž pro osmáky a deváťáky základních škol Libereckého kraje. Během jednoho dne si holky a kluci vyzkouší, jak to chodí v podnikání. Letos i s důrazem na téma společenské odpovědnosti. Úkolem soutěžního dne bude navrhnout a vyrobit pomůcky, které zkvalitní život lidí s tělesným postižením. Současně s tím vytvoří soutěžící ke svému výtvoru jednoduchý projektový záměr. K dispozici jim bude otevřená dílna iQFABLAB a trojice zkušených lektorů. Vítězné týmy pro svou školu vybojují hodnotné ceny, humanoidního programovatelného robota, 3D tiskárnu nebo robotickou stavebnici Lego Mindstorms.
Business Talent 2022

Žákovská soutěž Business Talent má za cíl předat účastníkům, holkám a klukům z osmých a devátých tříd základních škol, pozitivní emoci z kreativní práce hlavou a rukama se zapojením moderních technologiích otevřené dílny iQFABLAB. Letos přidává i rovinu společenské odpovědnosti. Tématem soutěže je výroba pomůcek pro lidi s tělesným postižením.

Výstupem snahy soutěžících bude prototyp pomůcky (technologie a výroba) a zároveň jednoduchý projektový záměr (obchod a marketing). Naši odborní lektoři provedou soutěžící procesem vzniku nového produktu od tvorby myšlenky přes úvahy o podnikatelských strategiích po návrh a výrobu prototypu. Vše jsme přizpůsobili jejich znalostem a schopnostem.

Předpokládáme, že se bude u mnoha dětí jednat o první kontakt s touto tematikou. Klademe proto důraz na rovnováhu mezi soutěžní a edukativní rovinou soutěže. Primárním cílem je naučit a motivovat. V průběhu celé soutěže dostanou soutěžící zpětnou vazbu od lektorů a budoucích uživatelů jejich výtvorů. Na závěr ohodnotí jejich práci odborná porota složená z partnerů soutěže, většinou lidí s dlouholetou praxí.

Po absolvování soutěžního dne získají holky a kluci nový nebo rozšířený pohled na svět podnikání a techniky a na možnosti jejich dalšího kariérního růstu. Věříme, že jim tímto zčásti pomůžeme s výběrem oboru studia a zároveň jim ukážeme, že technické obory ve spojení s inovativním myšlením a společenskou odpovědností mají perspektivu.

Přihlašování do soutěže Business Talent 2022 je uzavřeno! Děkujeme za Váš zájem.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.