Transferový den v Libereckém kraji: Inspirativní impulzy

od 11:00 do 12:30
Lipo.ink Meeting Point
U Jezu 525/4 460 01 Liberec
Inspirativní impulzy, příběhy úspěšného transferu znalostí do praxe. Přinášíme vám je z první ruky od našich hostů z Česka i ze zahraničí, zakončíme je panelovou diskuzí s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou. Pro všechny studenty doktorského studia a mladé vědecké pracovníky TUL.
Transferový den v Libereckém kraji: Inspirativní impulzy

Přijďte si poslechnout Inspirativní impulzy, příběhy úspěšného transferu znalostí do praxe z první ruky od našich hostů z Česka i ze zahraničí. Kus dobře odvedené práce i nějaký ten fuckup.

Krátké a úderné prezentace zakončíme panelovou diskuzí s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou, jejíž tým začátkem letošního roku představil zbrusu novou reformu transferu technologií.

➡️ S kým se potkáte?

Matěj Karásek: Vynálezce robota inspirovaného octomilkou, který se dostal na obálku prestižního časopisu Science. Matěj Karásek působil na Technické univerzitě v nizozemském Delftu, nyní mu s vývojem komponent pomáhají vývojáři FS TUL. Více o Matějovi např. zde.

Tomáš Sluka: Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Více o Tomášovi např. zde.

Petr Lenfeld: Prorektor pro vědu a výzkum Technické univerzity v Liberci zodpovědný mimo jiné za transfer znalostí. Profesor Petr Lenfeld po dvě období zastával funkci děkana FS TUL a má dlouholetou zkušenost se spoluprací akademického a komerčního sektoru. Více o transferu na TUL např. zde.

Lenka Kosková Třísková: Vystudovala FEL ČVUT a o Linuxu publikovala dřív, než to bylo cool. Potom se zabývala vývojem software pro roztodivné menšinové procesory. Dnes přednáší na Technické univerzitě v Liberci, mimo jiné i o tvorbě operačních systémů a jejich úpravách pro nejrůznější hardware.

➡️ Pro koho jsou Inspirativní impulzy určeny?

Zveme všechny studenty magisterského studia TUL s ambicí stát se doktorandy, zveme studenty doktorského studia a mladé vědecké pracovníky TUL do 35 let.

➡️ Co si z akce odnesete?

Inspiraci a poznání, že akademické znalosti nemusí zůstat navždy na univerzitě, naopak mohou prospět společnosti (nejen v podobě fungujícího podnikání). Setkáte se s ostřílenými akademiky, mladými vědci a podnikateli, kteří jsou v různých fázích transferu a mají o něm co říci.

Dozvíte se, proč se transfer týká i vás, ukážeme vám, jak o svém výzkumu přemýšlet jinak.

➡️ Chcete změnit své smýšlení o transferu znalostí, poznat nové úhly pohledu prakticky?

Jste vítáni! Na odpoledne jsme pro vás připravili praktický workshop "Jak (z)měníme svět" s profesionály, kteří vám pomohou zorientovat se v úskalích transferu.

Registrace je pro studenty a mladé vědecké pracovníky TUL zdarma. Pro obě akce Transferového dne v Libereckém kraji (Inspirativní impulzy a workshop "Jak (z)měníme svět" použijte jeden formulář viz odkaz níže. Počet míst je omezen, registrujte se prosím včas!

Inspirativní impulzy jsou součástí širšího programu Transferového dne v Libereckém kraji, který přinese do Libereckého kraje debatu o transferu znalostí z akademické sféry do praxe.

Transferový den v Libereckém kraji se koná se pod patronátem ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové na půdě Libereckého kraje a Technické univerzity v Liberci. Pořádá jej krajská Agentura regionálního rozvoje společně s The University Company (TUC TUL) a s Úřadem vlády ČR.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.