Proběhlé akce

Business Talent 2022
Business Talent 2022
Business Talent je soutěž pro osmáky a deváťáky základních škol Libereckého kraje. Během jednoho dne si holky a kluci vyzkouší, jak to chodí v podnikání a zároveň se seznámí s moderními technologiemi otevřené dílny iQFABLAB. Úkolem soutěžního dne bude navrhnout a vyrobit pomůcky, které zkvalitní život lidí s tělesným postižením. Současně s tím vytvoří soutěžící ke svému výtvoru jednoduchý projektový záměr. K dispozici jim bude a trojice zkušených lektorů, své nápady budou moci konzultovat i s hendikepovanými zástupci spolku Depejsek. Vítězné týmy pro svou školu vybojují hodnotné ceny, humanoidního programovatelného robota, 3D tiskárnu nebo robotickou stavebnici Lego Mindstorms.
PechaKucha Night Liberec #designprodava
PechaKucha Night Liberec #designprodava
Osmá liberecká PechaKucha Night bude v prvé řadě velkou přehlídkou všeho krásného se značkou Vyrobeno v Česku nebo také v Libereckém kraji. Představíme vám umělce a designéry, firmy s globálním záběrem i lokální firmičky. Spojovací prvek? Srdce všech našich hostů tepe pro krásno a pro špičkový design. Přesvědčí vás o tom během svých 20x20 prezentací v Kulturním centru Vratislavice 101010.
Odborný seminář: Modro-zelená infrastruktura v Libereckém kraji
Odborný seminář: Modro-zelená infrastruktura v Libereckém kraji
Jak se Liberecký kraj připravuje na změnu klimatu, jaké konkrétní projekty vznikají a co se již povedlo realizovat? Jak vypadají funkční opatření modro-zelené infrastruktury a jakou podporu z veřejných zdrojů na ně lze získat? Zajímají Vás odpovědi na tyto otázky? Přijďte na odborný seminář Libereckého kraje a Agentury regionálního rozvoje konaný pod záštitou Václava Žídka, radního pro resort životního prostředí a zemědělství.
Market/ing Café #1 PR
Market/ing Café #1 PR
První díl ze série libereckých meetupů určených pro marketéry, podnikavce, startupisty a pro všechny, kdo se chtějí dozvědět, jak se dělá úspěšný marketing. Naši hosté vám představí své příběhy, svou dobrou praxi a sem tam i nějaký ten fuck up.
SBC Camp
SBC Camp
V polovině září, tedy ještě před ostrým startem akademického roku, proběhne na Technické univerzitě v Liberci první ročník SBC Campu. Pořadatelé ze Student Business Clubu slibují tři dny naplněné hodnotnými informacemi pro všechny, kteří byť jen ve skrytu duše uvažují o vykročení na podnikatelskou dráhu. Pokud mezi ně patříte, zablokujte si v kalendáři tři po sobě jdoucí odpoledne 19.-21. září vždy od jedné hodiny.
PechaKucha Night Sklo, sklo, sklo!
PechaKucha Night Sklo, sklo, sklo!
Sklo, sklo, sklo! To je, oč tu běží v Liberci na konci prázdnin. Liberečané i návštěvníci města se již dnes mohou těšit na velký festival skla se skleněnými instalacemi v centru města, výstavami, ale i živou výrobou. Součástí festivalu bude ve čtvrtek 25. srpna i PechaKucha Night Liberec v Kině Varšava, tradiční večer příběhů našich inspirativních hostů. Tentokrát, jak jinak, ze sklářského „fochu”.
Konference Moderní správa měst a obcí
Konference Moderní správa měst a obcí
Zveme vás na konferenci o moderních trendech při správě českých měst a obcí. Zaměříme se na praktická řešení využitelná bez ohledu na počet obyvatel či velikost rozpočtu včetně příkladů dobré praxe. Poradíme, kde na vaše projekty sehnat zdroje financování.
PechaKucha Night Liberec Fenomén textil
PechaKucha Night Liberec Fenomén textil
PechaKucha Night je zpět v kině Varšava, kde v Liberci začínala! V pořadí šestý večer populárního formátu 20x20 vás seznámí s fenoménem, který Liberec pozvedl na světovou úroveň a přišpendlil mu nálepku rakouský Manchester (tak se nám přezdívalo za doby monarchie). Naši hosté vás seznámí s tím, jak se nejen v kraji pod Ještědem daří TEXTILU.
Liberec Ideathon 2022
Liberec Ideathon 2022
Liberec Ideathon se již podruhé za sebou stane líhní nových studentských nápadů, které pomohou řešit konkrétní problémy regionu. Soutěžící studenti středních škol z Libereckého kraje a Technické univerzity v Liberci dostanou na výběr ze čtyř výzev, jejichž jednotící linkou bude snížení negativních dopadů na životní prostředí. Na řešení výzvy reprezentující konkrétní problém budou mít 24 hodin, po ruce dobrou kávu, občerstvení a zkušené mentory, kteří poradí tak, aby výsledek byl co nejvíce životaschopný. Všechny výzvy se týkají reálných problémů a k dispozici budou podrobná data od zadavatelů - místních veřejných institucí. Výstupy soutěže se stanou hozenou rukavicí a šancí, jak zlepšit život v našem regionu. Nejlepší soutěžní týmy si mezi sebe rozdělí prize money v hodnotě 120 000 Kč (pozn. navýšeno). Liberec Ideathon je součástí Akčního plánu koncepce Chytřejší kraj pro Liberecký kraj.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.