ZŠ Kaplického Liberec: Držák na pití

Jsme ze Základní školy Liberec, Kaplického a rádi bychom vám v tomto krátkém úvodním textu představili náš prototyp, kterým je držák na pití určený pro invalidní vozík.

Členové týmu

Jakub Strejc, Šimon Stejskal, Tomáš Jirman, Miroslav Lhota

O prototypu

Po konzultaci s vozíčkářem, který nám byl při soutěži k dispozici, jsme se rozhodli vytvořit držák na pití, který ulehčí lidem na invalidním vozíku přístup k pití.

Vymýšleli jsme, jakým způsobem by měl tento držák vypadat a dospěli jsme k tomu, že bude nejvhodnější otáčecí systém, který bude snadno ovladatelný.

Jelikož je každý vozík jinak stavěný, vytvořili jsme takový systém uchycení, který je možné využít na všech typech vozíků, protože se skládá z gumiček, které se pouze navléknou na madlo. Následně je k této části za pomoci magnetů připevněno otáčecí rameno se samotným držákem.

Držák na pití se dá využít kdekoliv v domácím prostředí, venku, na festivalech atd.

Inovace

Oproti prototypu by se dala tato pomůcky ještě zlepšit. Výroba konstrukce by byla z jiných materiálů (např. hliník či jiné lehké kovy., plast). Dále by se na vrchní část konstrukce pod otvor pro kolímek/skleničku přidala síťka, která by zajistila držení kelímků jakýchkoliv rozměrů.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.