ZŠ Šumava Jablonec nad Nisou: SUBOT

O nás

Ahoj všichni, naše jména jsou Beky, Štěpánka, Franta a Verča a v soutěži zastupujeme Základní školu Šumava v Jablonci nad Nisou.

O produktu

Naše kompenzační pomůcka SUBOT slouží k sundávání bot i ponožek pro lidi s tělesným postižením.

Jako neocenitelného pomocníka ji ale rovněž využijí třeba i senioři a další osoby, které mají potíže se zády či se z jiného důvodu nemohou se ohnout.

Jak jsme začali

Ze začátku jsme pořádně nevěděli, kterým směrem se vydat: skladné schůdky? rukavice na vozík? A pak přišlo osvícení! Vyrobíme sundavač bot – SUBOT. Nejdříve jsme se jako tým moc nepochopili v tom, jak by konkrétně měl produkt vypadat. Nakonec jsme se ale domluvili a všichni se pustili do práce.

Jak probíhala práce

Když jsme „konečně“ najeli na stejnou vlnu a vytvořili nákres, následovalo rozdělení úkolů.

Beky a Štěpánka se pustily do manuální práce, zato Franta a Verča se chopili do práce na počítačích. Franta a Verča začali na 3D tiskárně modelovat háčky, díky kterým si můžete sundat boty, dělali prezentaci a občas poradili s prací na laseru první skupince.

Beky se Štěpánkou dělaly hlavní práci s laserem, také našeho SUBOTa sestrojily a vymyslely, jak co bude držet, aby byl náš prototyp opravdu použitelný.

Závěr

Shodli jsme se na tom, že si všichni práci užili a třeba se i přiučili něčemu novému, například jak pracovat s novými technologiemi, se kterými jsme se zatím nesetkali, ale také jak spolupracovat ve skupině a vzájemně si pomoci.

SUBOT – SUndej BOTy pohodlně

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.