Previous events

Komunitní energetika, šance pro Liberecký kraj
Komunitní energetika, šance pro Liberecký kraj
Načerpejte informace o aktuálním dění v oblasti žhavého tématu komunitní energetiky od našich hostů, kteří jsou v centru dění, přijďte na praktický seminář Agentury regionálního rozvoje! Představíme příklad dobré praxe ze Šluknovska, kde mají s komunitní energetikou velmi bohaté zkušenosti, příklad dobré praxe z Libereckého kraje z Tanvaldska i velmi aktuální informace od zástupce Unie komunitní energetiky, především z legislativy a dotačních zdrojů. Po každém příspěvku necháme prostor na dotazy směřující na naše hosty i na moderovanou diskuzi.
Odborný seminář: Modro-zelená infrastruktura v Libereckém kraji
Odborný seminář: Modro-zelená infrastruktura v Libereckém kraji
Jak se Liberecký kraj připravuje na změnu klimatu, jaké konkrétní projekty vznikají a co se již povedlo realizovat? Jak vypadají funkční opatření modro-zelené infrastruktury a jakou podporu z veřejných zdrojů na ně lze získat? Zajímají Vás odpovědi na tyto otázky? Přijďte na odborný seminář Libereckého kraje a Agentury regionálního rozvoje konaný pod záštitou Václava Žídka, radního pro resort životního prostředí a zemědělství.
PechaKucha Night Liberec Fenomén textil
PechaKucha Night Liberec Fenomén textil
PechaKucha Night je zpět v kině Varšava, kde v Liberci začínala! V pořadí šestý večer populárního formátu 20x20 vás seznámí s fenoménem, který Liberec pozvedl na světovou úroveň a přišpendlil mu nálepku rakouský Manchester (tak se nám přezdívalo za doby monarchie). Naši hosté vás seznámí s tím, jak se nejen v kraji pod Ještědem daří TEXTILU.
Modro-zelená infrastruktura kolem nás (online)
Modro-zelená infrastruktura kolem nás (online)
Modro-zelená infrastruktura jako cesta ke zkvalitnění veřejného prostoru našich měst a zároveň nástroj pro boj s klimatickými změnami. Během online konference se v úvodu dozvíte více o daném tématu. V hlavní části se zaměříme na prostředí Libereckého kraje, konkrétní projekty a příklady dobré praxe jak v regionu implementovat modro-zelenou infrastrukturu. Nebudou chybět zdroje financování aneb odpověď na otázku „Kde na to vezmeme?"