PechaKucha Night Liberec VIZE 1012+

od 19:00 (open door)
TUL, aula budovy G
Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec
PechaKucha Night je zpět v Liberci! V pořadí pátý večer populárního formátu 20x20 vás seznámí s vizionáři Libereckého kraje. S lidmi, kterým se podařilo nahlédnout do budoucnosti, zhmotnit svou vizi a přetavit ji ve fungující podnikatelský koncept nebo třeba v umělecké dílo. S lidmi, kteří se ve výzkumácích s budoucností setkávají každý den, s lidmi, kteří své vize přenášejí do veřejného prostoru. S lidmi, kteří dávají lesk našemu regionu...
PechaKucha Night Liberec VIZE 1012+

Setkejte se s vizionáři a poslechněte si jejich příběhy v úderném formátu 20x20. PechaKucha Night je akce, která spojuje lidi, vytváří prostor pro jejich setkávání a prezentaci rozličných témat (i když původně vzešla z komunity architektů). Kouzlo spočívá ve čtyřech stovkách vteřin. Jen tolik času dostane každý řečník pro svou prezentaci (20 fotek a 20 vteřin na jednu fotku).

Klíčovými motivy večera jsou pestrost a vyjádření myšlenek ve velmi krátkém čase co nejsrozumitelněji. Dnešní doba ostatně taková je. Dotazy se posléze přijímají na baru (který pro Vás letos zajistí Kavárna Bez konceptu a Víno z hor).

Naši hosté vzešli z pestré směsice oborů. Jedno ale mají společného. Razí si svoji cestu. V Libereckém kraji. Jak došli do svého aha momentu, kolik je to stálo úsilí? Bylo to náhlé vzplanutí nebo postupovali po drobných krůčcích kupředu? Co přitom zažívali, kolikrát to chtěli zabalit?

Naši hosté vás seznámí nejen se svými příběhy, někteří vám také dají nahlédnout do budoucnosti přímo během PechaKucha Night! Dotkneme se témat nanotechnologií, strojírenství (v jehož některých oborech jsme stále na světové špičce), superpřesné optiky, ale i architektury nebo stavitelství.

To vše zažijete na páté PechaKucha Night v Liberci, kterou pro Vás přináší regionální značka 1012+ a která je zařazena do programu EDUCA WEEK. Dali jsme si pauzu, teď jsme zpět. Těšíme se na vás!

Vstup volný | Registrace nutná

Respirátor a potvrzení o bezinfekčnosti (dle aktuálně platných protiepidemických opatření) nutné.

Open door 19:00 | Start 19:30

Akce se bude konat v souladu s aktuálně platnými protiepidemickými opatřeními. Pro aktuální info sledujte náš web 1012plus.

PechaKucha Night Liberec je realizován v rámci projektu „Smart Akcelerator II Libereckého kraje“ CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0016369. 

Smart Akcelerator II Libereckého kraje realizuje ARR-Agentura regionálního rozvoje, spol. s.r.o. a je financován z prostředků Evropské unie, MŠMT a Libereckého kraje. 

Kdo přijal výzvu promluvit na PKN VIZE 1012+

Miroslav Černík, ředitel Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Technické univerzity v Liberci (CXI TUL), své vize zhmotňuje v oblasti nanotechnologií, ochraně životního prostředí, konkrétně čištění vody technologiemi budoucnosti.

Josef Horinka, starosta města Hrádek nad Nisou, své vize zhmotňuje v oblasti samosprávy a především rozvoje města v srdci česko-polsko-německého trojmezí.

Jan Kolář, vedoucí oddělení Výpočty a modelování tradičního libereckého "výzkumáku" VÚTS, horolezec, bajker a táta tří dětí, své vize zhmotňuje při vývoji běžných i méně běžných zakázek (v duchu hesla "nemožné ihned, zázraky do tří dnů"). Výzva pro něj není jen slovo, výzvami žije. Přesvědčit se můžete v jedné z epizod našeho podcastu.

Luboš Komárek, předseda představenstva klastrové organizace Nanoprogress, své vize zhmotňuje na mezinárodním poli v oblasti podpory nanovýzkumu, našeho libereckého potažmo českého rodinného stříbra.

Petr Kosek, majitel nalehko.com, své vize zhmotňuje v oblasti ultralight backpackingu, neboli chození nalehko. Na český trh dováží ultralehké vybavení, nově vyvíjí vlastní značku. Mimo jiné je prvním Čechem, který krátce po sobě absolvoval tři nejslavnější dálkové trasy v USA tvořící dohromady Tripple Crown.

Hanka Křenková, advokátka, své vize zhmotňuje propojováním práva s pokročilými IT technologiemi a zároveň v oblasti podpory podnikavých žen a dívek v regionu.

Jirka Kula, spolumajitel startupu nullspaces, své vize zhmotňuje v oblasti rozšířené reality. Z prostředí pražského korporátu vyrazil do Liberce za svým snem vytvořit zde špičkové technologické centrum v oblasti strojového vidění.

David Landštof, povoláním bubeník (hrál například s Lenkou Dusilovou, Radůzou, Anetou Langerovou, Ivanem Hlasem a dalšími), zakladatel domácího labelu Transistor, své vize zhmotňuje za Ještědským hřebenem, kde se společně s rodinou snaží obnovit kulturní památku Starou školu v Křižanech, opravit ji a přinést do ní kulturní život.

Zdeněk Lhotský, malíř, sochař, sklářský výtvarník a technolog, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, své vize zhmotňuje ve formě mimořádných skleněných tavených plastik a objektů.

Saman Saffarian, architekt a designér, své vize zhmotňuje především ve výzkumu v oblasti informované architektury. Zkušenosti získal působením na Stuttgartské Univerzitě a v ateliéru významné architekty Zahy Hadid v Londýně a aktuálně působí jako proděkan FUA TUL.

Maria Sztarovics, zakladatelka agentury Wing4U, své vize zhmotňuje v oblasti B2B marketingu. Buduje globální agenturu, skládá ji z odborníků mnoha národností. Aktuálně se jí snaží přivést do rodiny Purpose-driven firem, takových, pro které je rovnováha mezi společenskou odpovědností a ziskem základním měřítkem úspěchu. Maju si rovněž můžete poslechnout v našem podcastu.

Karel Žídek, vedoucí skupiny výpočetní spektroskopie a zobrazování, držitel Prémie Otto Wichterleho, své vize zhmotňuje v oblasti vědy a výzkumu v turnovském výzkumném centru speciální optiky a optoelektronických systémů TOPTEC.

PechaKucha Night Liberec vol. 5 je zařazena mezi doprovodné akce EDUCA WEEK. Jedním z hlavních cílů této akce je představení vzdělávání jako celoživotního procesu, který probíhá i za těch nejběžnějších situací a v každém věku. Program akce je zaměřený nejen na žáky hledající ideální střední školu, ale také na další věkové kategorie, celé rodiny a na uplatnění po absolvování střední nebo vysoké školy. EDUCA WEEK je novým rozšířením známého veletrhu EDUCA MYJOB Liberec.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.