Proběhlé akce

Žákovská soutěž Business Talent 2021
Žákovská soutěž Business Talent 2021
iQLANDIA ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje a DEX Innovation Centre v rámci projektu TalentMagnet spustí v říjnu 2021 soutěž Business Talent, která je zaměřena na podporu polytechnického vzdělávání. Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol. Vybráno bude ze všech okresů Libereckého kraje celkem osm škol. Školy do boje vyšlou vždy maximálně 24 žáků (v jednom kole soutěží vždy maximálně šest týmů po čtyřech žácích).
Modro-zelená infrastruktura kolem nás (online)
Modro-zelená infrastruktura kolem nás (online)
Modro-zelená infrastruktura jako cesta ke zkvalitnění veřejného prostoru našich měst a zároveň nástroj pro boj s klimatickými změnami. Během online konference se v úvodu dozvíte více o daném tématu. V hlavní části se zaměříme na prostředí Libereckého kraje, konkrétní projekty a příklady dobré praxe jak v regionu implementovat modro-zelenou infrastrukturu. Nebudou chybět zdroje financování aneb odpověď na otázku „Kde na to vezmeme?"
Kurz CNC obrábění a 3D modelování
Kurz CNC obrábění a 3D modelování
Tematický workshop pro zaměstnance malých a středních firem z Libereckého kraje a všechny "makery" - hobby výrobce, kteří chtějí začít pracovat především na technologiích CNC, frézování a na laseru. Přijďte do digitální laboratoře DEXIC FabLab, kde vás školení odborníci naučí základy práce s těmito technologiemi.
Týden Akademie věd ČR v centru TOPTEC
Týden Akademie věd ČR v centru TOPTEC
Přijďte se podívat do špičkového výzkumného centra speciální optiky a optoelektronických systémů TOPTEC v Turnově. Uvidíte mimo jiné prototypy a testovací vzorky optických elementů pro družicový i pozemní výzkum vesmíru, metrologickou laboratoř, unikátní zařízení pro ultra přesné jednobodové obrábění či technologii leštění pomocí iontového svazku. V sobotu bude nejen pro děti připraven Vědecký koutek, kde si můžete vyzkoušet zábavné experimenty.
Offcity LAB & Lipo.ink #10 TEXTIL
Offcity LAB & Lipo.ink #10 TEXTIL
Offcity LAB a Lipo.ink to dali dohromady a 21.10.2021 od 17:00 v Lipo.ink uspořádali otevřené setkání na téma TEXTIL. Liberecký kraj má totiž v oblasti textilu dlouholetou tradici, která v poslední době zažívá renesanci. V kraji je spousta jednotlivců, skupin, firem a firmiček, které se textilu věnují a snaží se o jeho oživení. Ať už je to snaha naučit lidi nosit kvalitní oblečení nebo reprezentovat náš region ve světě velké módy. Přijďte se potkat s podobně naladěnými lidmi, poznat se, sdílet zkušenosti a poslechnout si příběhy ze světa módy a textilu.
EDUCA WEEK Liberec
EDUCA WEEK Liberec
A je to tady – 15. ročník veletrhu EDUCA MYJOB Liberec se rozrůstá a proměňuje. Návštěvníkům poskytne co nejlepší zážitek a zprostředkuje hodnotné informace o stavu vzdělávání i pracovních příležitostí v Libereckém kraji a celé ČR. Kromě EXPA se můžete těšit na EDUCA WEEK – týden specializovaný na vzdělávání, pracovní trh a informací pro každého od nejmenších dětí až po dospělé.
EDUCA EXPO Liberec
EDUCA EXPO Liberec
Největší veletrh škol a firem na severu Čech, jak ho znáte z předchozích let. Během tří dnů od 14. do 16. října 2021 se Home Credit Arena stane místem, kde se každý bude moci seznámit s možnostmi v oblasti vzdělávání i práce.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.