PechaKucha Night Liberec vol.15 Budiž světlo

začínáme v 19:30
Kulturní centrum Vratislavice 101010
Nad Školou 1675, 463 11 Liberec 30
PechaKucha Night se stala nedílnou součástí programu libereckého sklářského festivalu Crystal Valley Week! Dvanáct sklářů, šperkařů a dalších mistrů svého řemesla před vás na sklonku srpna předstoupí totiž už potřetí. Na pódium jsme jako každoročně pozvali největší srdcaře. Tentokrát je jejich tématem světlo. Bez světla by totiž žádný střípek skla ani šperk nikdy nezazářil ve své plné kráse.
PechaKucha Night Liberec vol.15 Budiž světlo

V DNA PechaKucha Night je zakódována pestrost, stejně je to v Libereckém kraji se sklem i šperkem a bižuterií. Připomene letošní velké oslavy 300leté tradice výroby svítidel v našem kraji, ale dotkeme se i další sklářských oborů. Nenechte si ujít toto svižné a rozmanité představení tvůrců, hrdých členů našeho Křišťálového údolí.

Přijďte si je všechny poslechnout 28. srpna od 19:30 do Kulturního centra 101010 v libereckých Vratislavicích. Podpořte tradici našeho regionu (nejen tu prozářenou světlem) a objevte tucet nových sklářských příběhů ve formátu 20x20!

Hosté srpnové PechaKucha Night Liberec vol.15

Hans van Bentem:  Holandský vizuální umělec pracující se sklem ale i s dalšími materiály, jako je porcelán, keramika a bronz. Ovlivněn punkovým hnutím staví svou vlastní tvorbu na platformě snového realismu. Jeho sochy a instalace dobí veřejná prostranství po celém Holandsku.

Filip Houdek: Výtvarník a designér, zakladatel uměleckého projektu Made in Bor a Glassbrothers. V současnosti tvoří s bratrem Lukášem pod značkou Houdek Art. Jejich díla jsou mimo jiné inspirována vášní pro cyklistiku a motorsport. 

Michal Škapa: Výtvarník, jehož počátky tvorby se nacházejí v kreativní grafice a ve veřejném prostoru v podobě graffiti. V současnosti tvoří část jeho portfolia úžasné světelné kreace z neonových trubic.

Ondřej Kábele: Student FT TUL oboru Návrhářství skla a šperku. Během studijního pobytu ve sklářské škole TIGA v Japonsku vytvořil audiovizuální dílo, které získalo první cenu v mezinárodně respektované soutěži Stanislav Libensky Award 2023.  

Josefína Váchová: Studentka FT TUL oboru Design textilu, oděvu, skla a šperku. Se svou myšlenkou netradičního spojení recyklovaných skleněných perliček a ručního papíru „Pearl Paper“ vyhrála v soutěži Master of Crystal 2023.  

Vítězslav Plavec: Student FUA TUL ateliéru Tvorba ve veřejném prostoru. Zabývá se především prostorovými instalacemi a světlem. Ve své tvorbě se nejčastěji věnuje tématům vnímání a iluze. 

Petr Novosad: Majitel sklárny v Harrachově, nejstaršího provozu svého druhu v Česku a možná i na světě. Vedle sklárny vybudoval oblíbený minipivovar i rozsáhlé sklářské muzeum. 

David Ševčík: Ředitel sklárny AJETO pyšnící se tradicí hvězdných spoluprací. V letech minulých s ikonickým českých designérem Bořkem Šípkem, v letech současných například s jedním z nejtalentovanějších tuzemských sklářských mistrů Martinem Janeckým. 

Vladimír Kadlec: Obchodní ředitel Preciosa Lighting, výrobce designových hi-tech svítidel z Kamenického Šenova. Září doslova po celém světě, v luxusních rezidencích, hotelích ale i třeba na jachtách brázdících širé oceány. 

Jakub Gargela: Člen představenstva Preciosa Ornela, tradičního výrobce perel, perliček a dalšího pestrého skleněného sortimentu ze Zásady pod Černou Studnicí. 

Oldřich Palata: Český historik umění a kurátor sbírek Severočeského muzea v Liberci zaměřující se na dějiny uměleckých řemesel. Mezi jeho oblíbence patří zejména sklo, keramika, porcelán a textil.  

Klára Jägerová: Výtvarnice a lektorka, která v před lety stvořila KultiVAR, sdílený prostor pro výtvarné, řemeslné, pohybové, kulturní a společenské aktvity v Liberci. Dnes se obloukem vrací ke sklu jako svému původnímu zaměření.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.