Magazine

Alan Fabík: Mysli globálně, jednej lokálně
Alan Fabík: Mysli globálně, jednej lokálně
Proč je Alan Fabík nadšený Liberečák, i když původně pochází ze slezské Karviné? Jak jeho kariéru nakoply první podnikatelské zkušenosti, které skončily řádným fuckupem? A co ho dovedlo přes společnosti Jablotron Alarms a Jablotron Projects do nynější pozice spolumajitele společnosti Hardwario? Mimochodem pátého nejrychleji rostoucího startupu ve střední Evropě podle žebříčku auditorské společnosti Deloite. Toto a mnoho dalšího se dozvíte ve třetí epizodě podcastu Region, který mění svět.
Vít Lédl: Češi potřebují dodat kuráž. Máme na to, být na špici
Vít Lédl: Češi potřebují dodat kuráž. Máme na to, být na špici
Co přivedlo ředitele turnovského výzkumného centra TOPTEC Víta Lédla z rodné Vlašimi do Libereckého kraje, do Turnova, města českého granátu a špičkové optiky a optoelektroniky? A co stálo za vývojem a výrobou jedinečné soustavy zrcadel pro sondu Solar Orbiter? Špetka naivity na úplném začátku, ale hlavně obrovské nadšení, píle a tah na branku. Více se dozvíte ve druhé epizodě podcastu Region, který mění svět.
David Lukáš: Taková
David Lukáš: Taková "blbost" a nikdo na to za 150 let nepřišel
Jaká byla cesta emeritního rektora Technické univerzity v Liberci profesora Davida Lukáše ze školních lavic libereckého Gymnázia F.X. Šaldy až do laboratoří TUL, ve kterých se podílel na vynálezu průmyslové výroby nanovláken? Co vedlo k tomuto přelomovému objevu a jaká je budoucnost nanotechnologií v Libereckém kraji. Více se dozvíte v první epizodě podcastu Region, který mění svět.