Previous events

Konference Moderní správa měst a obcí
Konference Moderní správa měst a obcí
Zveme vás na konferenci o moderních trendech při správě českých měst a obcí. Zaměříme se na praktická řešení využitelná bez ohledu na počet obyvatel či velikost rozpočtu včetně příkladů dobré praxe. Poradíme, kde na vaše projekty sehnat zdroje financování.
PechaKucha Night Liberec Fenomén textil
PechaKucha Night Liberec Fenomén textil
PechaKucha Night je zpět v kině Varšava, kde v Liberci začínala! V pořadí šestý večer populárního formátu 20x20 vás seznámí s fenoménem, který Liberec pozvedl na světovou úroveň a přišpendlil mu nálepku rakouský Manchester (tak se nám přezdívalo za doby monarchie). Naši hosté vás seznámí s tím, jak se nejen v kraji pod Ještědem daří TEXTILU.
Liberec Ideathon 2022
Liberec Ideathon 2022
Liberec Ideathon se již podruhé za sebou stane líhní nových studentských nápadů, které pomohou řešit konkrétní problémy regionu. Soutěžící studenti středních škol z Libereckého kraje a Technické univerzity v Liberci dostanou na výběr ze čtyř výzev, jejichž jednotící linkou bude snížení negativních dopadů na životní prostředí. Na řešení výzvy reprezentující konkrétní problém budou mít 24 hodin, po ruce dobrou kávu, občerstvení a zkušené mentory, kteří poradí tak, aby výsledek byl co nejvíce životaschopný. Všechny výzvy se týkají reálných problémů a k dispozici budou podrobná data od zadavatelů - místních veřejných institucí. Výstupy soutěže se stanou hozenou rukavicí a šancí, jak zlepšit život v našem regionu. Nejlepší soutěžní týmy si mezi sebe rozdělí prize money v hodnotě 120 000 Kč (pozn. navýšeno). Liberec Ideathon je součástí Akčního plánu koncepce Chytřejší kraj pro Liberecký kraj.
 Ženy ze severu vol. 3
Ženy ze severu vol. 3
A je to tu! Přichází třetí setkání žen, dívek a slečen ze severu. Těšit se můžete na další téma, které vzešlo z vašich námětů, a to jak vybalancovat práci a rodinu, jak si nastavit hranice a vytěžit z nich maximum.
O atomové energii s Adélou Chalupovou
O atomové energii s Adélou Chalupovou
Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CxI) přináší přednášku Adély Chalupové o jaderné energii. Adéla je budoucí operátorka sekundárního okruhu v elektrárně Temelín, kam nastoupí k výcviku letos v září. Adéla se zaměřuje se na popularizaci jaderné energetiky.