PechaKucha Night Liberec vol.10 Sedm dekád techniky
Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec
Tucet krátkých a úderných gratulací ve formátu 20x20 představí divákům květnová PechaKucha Night v aule budovy G v kampusu TULky. Přednesou je akademici, absolventi a spolupracovníci naší oslavenkyně. A věřte, nebude to pouze o rovnicích a ozubených kolech. Strojařina je dnes pestrá a zahrnuje mnoho směrů, mnoho příběhů spojujících vizionářství a odvahu hledat nové směry s vůlí překonávat překážky a radostí z okamžiků, kdy vše zaklapne do jednoho funkčního celku.
Přijďte se na PechaKucha Night chopit číše a připít s námi na sedm dekád techniky v Liberci!
Vstupné jde tentokrát za oslavencem... pro vás tedy zdarma! Poprosíme o registraci:
Řečníci březnové PechaKucha Night Liberec vol.10 Sedm dekád techniky
Matěj Karásek, vynálezce robota inspirovaného octomilkou, který se dostal na obálku prestižního časopisu Science. S vývojem komponent mu nově pomáhají vývojáři FS TUL.
Tomáš Rohal, Bohempia, absolvent FS TUL, podnikatelský příběh konopných tenisek, které prorazily v Česku a ve světě.
Jakub Rosenthal, profesor na OTH Amberg-Weiden, absolvent FS TUL, příběh zahraniční stáže, která se protáhla.
Miroslav Frontz, Director of Operations Europe Magna Exteriors, absolvent FS TUL, cesta od výrobce kbelíků k významnému evropskému dodavateli dílů pro automotive s vlastním R&D a mnoha unikátními patentově chráněnými technologiemi.
Vlastimil Hotař a Marie Stará, Katedra sklářských strojů a robotiky FS TUL, vynálezci dosud nevídané sněhově bílé hmoty s pracovním názvem skleněná plastelína.
Jaroslav Beran, Katedra textilních a jednoúčelových strojů FS TUL, cesta od tkalcovských strojů k supermoderním strojům pro výrobu nanovláken.
Petr Louda, Katedra materiálu FS TUL, hlava mezinárodního výzkumného týmu geopolymerních kompozitů. Představíme materiál budoucnosti!
Lukáš Čapek, Krajská nemocnice Liberec, špičkové kostní implantáty jako výsledek plodné spolupráce FS TUL a KNL.
František Manlig a Martin Klesal, studenti FS TUL rokročení mezi startupem s patentovanou technologií záchrany dronů před volným pádem a byznysem s chytrou akvarijní technikou.
Samuel Nagy, brýle ONYX tištěné na 3D tiskárně, rodinný startup, který spojuje dvacet let zkušeností v optice s moderní technologií 3D tisku vyvinutou na FS TUL.
Michal Hradský, Kaipan, majitel automobilky ze Smržovky produkující svébytné sportovní roadstery. Zn. auto jako stavebnice.
Ondřej Macháček a Jakub Ježek, tým Student Formula - FS TUL Racing, příběh týmu, který libereckou strojárnu reprezentuje v mezinárodní soutěži v konstrukci závodních monopostů.