Startup E-CAFE BIKE zvítězil v národním kole Creative Business Cup v Liberci

Startup E-CAFE BIKE zvítězil v národním kole Creative Business Cup v Liberci

Národní kolo Creative Business Cup 2024, soutěžního klání kreativních startupů z celého Česka, zná postupujícího do světového finále v Kodani. Odborná porota během slavnostního večera v libereckém kině Varšava vybrala z desítky finalistů startup E-CAFE BIKE. Cenu publika si odnesla loutková hra Kenka puppetgame.

„S potěšením mohu říct, že akce předčila očekávání nás všech. E-CAFE BIKE si získal srdce poroty produktem, který propojuje business a kreativitu. Přejeme mu hodně štěstí na globálním finále v Kodani,“ říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative HUBu agentury CzechInvest a organizátorka českého kola soutěže Creative Business Cup.

Vítězové z E-CAFE BIKE během večera představili své inovativní nákladní vozíky připojitelné za většinu běžných jízdních kol nebo elektrokol. Disponují vlastním elektrickým pohonem a díky solárním panelům jsou energeticky soběstačné. Nabízejí nosnost až 250 kilogramů a úložný prostor o objemu 400 litrů, což je dvojnásobek oproti běžnému osobnímu automobilu. Porotu oslovila celková propracovanost projektu a důraz na ekologický přístup.

„Z vítězství máme obrovskou radost. Pomůže nám zvýšit prestiž a poskytne příležitost ukázat poctivou českou výrobu i v zahraničí. Věříme, že startupy ukazují směr, kterým se bude svět do budoucna ubírat. Už teď se těšíme na setkání se světovou konkurencí ve finálovém kole,“ říká Zuzana Malinová ze startupu E-CAFE BIKE hned po vyhlášení.

Porota složená z pořadatelů národního kola, agentury CzechInvest a z partnerů soutěže ocenila druhým místem startup Kenka puppetgame. Ten si rovněž z Liberce odvezl cenu Miláčka publika. Rozhodly o ní především vtipná prezentace a nadšení zakladatele. Na třetím místě se umístila platforma pro prevenci šikany Younglink.

„Vítězi gratuluji a věřím, že zanedlouho do Kodaně odcestuje i startup původem z našeho regionu. Liberecký kraj a kreativní průmysl je spojení, které chceme i nadále podporovat,” uzavírá Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Creative Business Cup má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů. Organizátorem českého národního kola soutěže Creative Business Cup je agentura CzechInvest. Partnery jsou Statutární město Liberec, Liberecký kraj, Agentura regionálního rozvoje (z finančních zdrojů projektu Smart Akcelerátor Libereckého kraje III) a Start it @ČSOB.

Doporučené články

Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj jako místo, kde se daří pracovat s potenciálem mladých lidí? Nedávno završený program Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání (NAKAP) přinesl do vzdělávacího systému regionu inovativní myšlenky a přístupy, zaměřil se na podporu nadaných nebo prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání. Nyní na jeho aktivity navazuje projekt Smart Akcelerátor Libereckého kraje III, zaměřuje se na podporu nadání a hledá další témata vhodná k uchopení.  
Seminář Libereckého kraje představí příležitosti v oblasti Brownfields a Greenfields
Seminář Libereckého kraje představí příležitosti v oblasti Brownfields a Greenfields
Seminář v nedávno revitalizovaných prostorách bývalé lučanské brusírny skla, nyní Automoto Musea Lučany, představí 23. dubna od 9:00 novinky v oblasti problematiky brownfields v regionu. Prostor dostanou příklady dobré praxe, dotační příležitosti i moderní technologie. Seminář již přes patnáct let každoročně pořádá Liberecký kraj společně s Agenturou regionálního rozvoje a agenturou CzechInvest. V jarních měsících ho rovněž doprovodí putovní výstava.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.