Startupy poměří síly v národním kole soutěže Creative Business Cup v Liberci. Vítěze čeká finále v Kodani

Startupy poměří síly v národním kole soutěže Creative Business Cup v Liberci. Vítěze čeká finále v Kodani

Máte své podnikání postavené na kreativitě? Pak zbystřete. V březnu příštího roku se do Liberce chystá národní kolo soutěže Creative Business Cup. Své síly v něm poměří desítka vybraných českých startupů. Ve hře je nejen prestižní titul a s ním spojená pozornost investorů, ale i postup do mezinárodního finále v Kodani, kde Češi pravidelně obsazují přední příčky. Přihlášky do soutěže je možné posílat do 10. ledna 2024.

„Kreativní průmysl spojuje nejen podnikání, technologie, výzkum a vývoj, ale také kulturu, tradici, zvyky a umění. Inovace hýbou ekonomikou, a proto chceme opět ukázat, že v Česku vznikají skvělé kreativní projekty, jako je například unikátní střešní systém Nebesys, absolutní vítěz letošního ročníku Creative Business Cup z mezinárodního finále v Kodani,“ říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative Hubu agentury CzechInvest a organizátorka národního kola soutěže.

Přemýšlíte, zda je v soutěži místo i pro vás? Dveře jsou otevřené všem startupům z kreativního průmyslu, jako je design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tisk, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize. Bez ohledu na definici je zásadním faktorem lidský talent a kreativita. Porota posuzuje nejen inovativní přístup startupu, ale také jeho potenciál stát se světově úspěšnou firmou a obstát v široké globální konkurenci.

„Kromě finálového souboje o nejlepší kreativní nápad poskytuje soutěž prostor pro setkání startupů s investory nejen z ČR ale i z celého světa,” upřesňuje Markéta Mentelová a dodává, že nezanedbatelným cílem organizátorů je propojení soutěže s projektem Technologické inkubace agentury Czechinvest. Ten je doposud nejambicióznějším programem systematické podpory začínajících podniků v Česku.

Přihlášky mohou zasílat startupy do sedmi let stáří s maximem padesáti zaměstnanců do 10. ledna 2024. Z nich vyberou organizátoři deset nejlepších, které pozvou do národního kola konaného 14. března 2024 v Liberci. Velké kodaňské finále je pak v plánu v průběhu června 2024. Očekává se účast startupů z více jak osmdesáti zemí světa.

Pakliže jsou Kodaň a Dánsko obecně považovány za mekku designu, je Liberecký kraj bezesporu jedním ze světových center sklářství a bižuterního průmyslu. „Nejen o nich je ale dnes náš region. Navzdory úpadku textilního průmyslu se zde stále častěji objevují kreativní oděvní firmy, samozřejmostí jsou špičková architektonická studia a stejně tak se v posledních letech děje mnoho na poli startupů,“ uzavírá Jan Mašek, ředitel liberecké regionální kanceláře agentury CzechInvest.

Doporučené články

První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti
První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti
Je budoucnost technologická? A jakou roli v tom hraje člověk? Otázky, nad nimiž se v úterý 12. března 2024 od 19:30 hodin zamyslí hosté v pořadí třinácté liberecké PechaKucha Night. „Noc tlachů”, jak zní doslovný překlad japonského názvu, se vrací na pódium Kulturního centra Vratislavice 101010, kde lze rovněž v online předprodeji zakoupit vstupenky.
Výzkumné centrum CXI TUL ocenilo přínos žen ve vědě
Výzkumné centrum CXI TUL ocenilo přínos žen ve vědě
„Je čas uznat, že více diverzity znamená více inovací,” slova, kterými generální tajemník OSN António Guterres v roce 2021 podpořil zástupkyně něžného pohlaví na vědeckovýzkumných pozicích, rezonují (nejen) v akademické komunitě každý únor o trochu silněji. V neděli jedenáctého totiž slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě.
Jak pracovat s nadanými? První základní školy v kraji využily bezplatné konzultace
Jak pracovat s nadanými? První základní školy v kraji využily bezplatné konzultace
Jak pomoci nadaným dětem k vyšší úspěšnosti a jak celkově zlepšit atmosféru ve třídách? Pro odpovědi na tyto otázky je často nejlepší vypravit se přímo do škol. Nabídku bezplatné pomoci a zmapování práce s nadanými dostaly od Libereckého kraje potažmo jeho Agentury regionálního rozvoje desítky ředitelů základních škol. Metodička nadání, konzultantka pro školy a rodiče Eva Dušková na podzim zavítala ke třem z nich.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.