Soutěž Business Talent pokračuje hlasováním veřejnosti. Rozhodněte o nejlepším projektu i vy!

Soutěž Business Talent pokračuje hlasováním veřejnosti. Rozhodněte o nejlepším projektu i vy!

Soutěž Business Talent má za sebou osm kol základní části. Téměř dvě stovky žáků základních škol Libereckého kraje se v otevřené dílně iQFABLAB vrhly na tvorbu a prezentaci projektů naplňujících heslo Nevyhoď, použij! Jak se jim dařilo můžete posoudit i vy. Dnešním dnem totiž startuje hlasování veřejnosti o nejlepší projekt, na webu 1012plus poběží až do 26. listopadu.

Lampa, kabelka, ekologická sada nádobí, praktický skleník, stolní fotbálek, stylový taburet, stojan na boty a koště. To je výčet prototypů vzniklých v otevřené dílně iQFABLAB. Všechny je spojují použité materiály, především prázdné PET lahve. „Pro třetí ročník jsme zvolili téma cirkulární ekonomiky, koncept založený na sdílení, pronájmu, opětovném použití, opravě, renovaci a recyklaci produktů,” říká koordinátorka projektu Jana Kolafová z liberecké iQLANDIE.

Právě PET lahve posloužily jako názorná pomůcka, jak žákům vysvětlit princip cirkulární ekonomiky označované též jako oběhové hospodářství. „Náš skleník je vyrobený z osmi PET lahví a dřevěných latí. Pokud by si ho koupila desetina české populace, dá nový život osmi milionům lahví,” popisují svůj projekt žáci ZŠ Turnov 28. října.

Nedílnou součástí soutěže pak byla prezentace prototypů před odbornou porotou. „Kombinaci technických dovedností a schopnosti svůj projekt náležitě odprezentovat za sebe vnímám jako důležitou součást úspěchu. Klobouk dolů, jak si s tím soutěžící poradili,” dodává Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Soutěž pořádá Agentura regionálního rozvoje, Liberecký kraj a science centrum iQLANDIA pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro školství Jiřího Čeřovského. Obrázek o všech osmi projektech si můžete udělat zde. Nezapomeňte udělit hlas tomu nejlepšímu!

Soutěží se ve dvou kategoriích o hodnotné ceny. Tři nejlepší týmy podle odborné poroty získají pro svou školu outdoorovou kameru GoPro Hero 10, profesionální meteostanici GARNI 2055 Arcus nebo programovatelnou stavebnice Lego Mindstorms a pro sebe noc v iQPLANETÁRIU. Mimo věcné ceny získá první oceněná škola od firmy Praktik system poukaz na exkurzi v jejích výrobních prostorách (ekologická recyklace odpadů) vč. hrazené dopravy.

V hlasování veřejnosti se hraje o vstupenky do iQLANDIE pro celou třídu. Výsledky budou známé ještě do konce listopadu.

Doporučené články

Čtvrté liberecké Market/ing Café si posvítí na obsah. Přinese zkušenosti agentur, sveze se na vlně hokeje
Čtvrté liberecké Market/ing Café si posvítí na obsah. Přinese zkušenosti agentur, sveze se na vlně hokeje
V pořadí již čtvrtý liberecký meetup pro marketéry Market/ing Café si posvítí na téma obsahového marketingu. Je obsah stále král? Odpověď na tuto zapeklitou otázku budou 30. května od 19:00 hledat v DOKu čtyři marketéři původem z agentur, firem i na volné noze. Zaměří se na strategickou rovinu a půjdou i do detailu. Ukáží například, co jim fungovalo v praxi u konkrétních klientů nebo jak správně nastavit tone of voice komunikace.
Firmy v Libereckém kraji mají chuť investovat, zajímají je digitalizace, robotizace a obnovitelné zdroje energie
Firmy v Libereckém kraji mají chuť investovat, zajímají je digitalizace, robotizace a obnovitelné zdroje energie
Kulatý stůl na téma Podpora moderních investičních projektů v Libereckém kraji uspořádalo Sdružení pro zahraniční investice – AFI ve spolupráci s Libereckým krajem, jeho Agenturou regionálního rozvoje a agenturou CzechInvest. Martin Půta, hejtman kraje, vedení AFI, zástupci agentur CzechInvest, ARR a API a řad dalších hostů hovořili s reprezentanty firem a investorů o klíčových tématech významně ovlivňujích jejich podnikání.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.