Soutěž Business Talent pokračuje hlasováním veřejnosti. Rozhodněte o nejlepším projektu i vy!

Soutěž Business Talent pokračuje hlasováním veřejnosti. Rozhodněte o nejlepším projektu i vy!

Soutěž Business Talent má za sebou osm kol základní části. Téměř dvě stovky žáků základních škol Libereckého kraje se v otevřené dílně iQFABLAB vrhly na tvorbu a prezentaci projektů naplňujících heslo Nevyhoď, použij! Jak se jim dařilo můžete posoudit i vy. Dnešním dnem totiž startuje hlasování veřejnosti o nejlepší projekt, na webu 1012plus poběží až do 26. listopadu.

Lampa, kabelka, ekologická sada nádobí, praktický skleník, stolní fotbálek, stylový taburet, stojan na boty a koště. To je výčet prototypů vzniklých v otevřené dílně iQFABLAB. Všechny je spojují použité materiály, především prázdné PET lahve. „Pro třetí ročník jsme zvolili téma cirkulární ekonomiky, koncept založený na sdílení, pronájmu, opětovném použití, opravě, renovaci a recyklaci produktů,” říká koordinátorka projektu Jana Kolafová z liberecké iQLANDIE.

Právě PET lahve posloužily jako názorná pomůcka, jak žákům vysvětlit princip cirkulární ekonomiky označované též jako oběhové hospodářství. „Náš skleník je vyrobený z osmi PET lahví a dřevěných latí. Pokud by si ho koupila desetina české populace, dá nový život osmi milionům lahví,” popisují svůj projekt žáci ZŠ Turnov 28. října.

Nedílnou součástí soutěže pak byla prezentace prototypů před odbornou porotou. „Kombinaci technických dovedností a schopnosti svůj projekt náležitě odprezentovat za sebe vnímám jako důležitou součást úspěchu. Klobouk dolů, jak si s tím soutěžící poradili,” dodává Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Soutěž pořádá Agentura regionálního rozvoje, Liberecký kraj a science centrum iQLANDIA pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro školství Jiřího Čeřovského. Obrázek o všech osmi projektech si můžete udělat zde. Nezapomeňte udělit hlas tomu nejlepšímu!

Soutěží se ve dvou kategoriích o hodnotné ceny. Tři nejlepší týmy podle odborné poroty získají pro svou školu outdoorovou kameru GoPro Hero 10, profesionální meteostanici GARNI 2055 Arcus nebo programovatelnou stavebnice Lego Mindstorms a pro sebe noc v iQPLANETÁRIU. Mimo věcné ceny získá první oceněná škola od firmy Praktik system poukaz na exkurzi v jejích výrobních prostorách (ekologická recyklace odpadů) vč. hrazené dopravy.

V hlasování veřejnosti se hraje o vstupenky do iQLANDIE pro celou třídu. Výsledky budou známé ještě do konce listopadu.

Doporučené články

Market/ing Café v libereckém DOKu přineslo čtyři pohledy na budování značky
Market/ing Café v libereckém DOKu přineslo čtyři pohledy na budování značky
„Kdo v této kavárně kvůli své oblíbené značce nespí?” Touto otázkou otevřel marketingový večer první ze čtveřice spíkrů, David Brada, tvůrce úspěšných brandových kampaní a držitel cen Golden Drum, Effie nebo ADC Awards. Na jeho přátelské popíchnutí se v první řadě zvedla ruka Honzy Vokurky, majitele vratislavického Kitlu a druhého spíkra v pořadí. Nikdo z přítomných nebyl překvapen.
Nadané děti naše společnost bytostně potřebuje. V jejich podpoře musíme přidat
Nadané děti naše společnost bytostně potřebuje. V jejich podpoře musíme přidat
Při své práci vychází ze zkušeností načerpaných během pětiletého projektu NAKAP Libereckého kraje. Prošla intenzivním vzděláváním, aby mohla učitelům základních a středních škol rozšiřovat obzory v podpoře nadaných dětí a naplňování jejich potřeb. Řeč je o Evě Duškové, energické a usměvavé dámě, která sama sebe označuje jako metodičku nadání na volné noze.
Nový život pro staré objekty. Přehledně o problematice brownfields v regionu
Nový život pro staré objekty. Přehledně o problematice brownfields v regionu
Snaha řešit situaci zanedbaných objektů souhrnně označovaných pojmem brownfields sahá v Česku do konce devadesátých let minulého století. Nový fenomén nám tehdy jako vedlejší produkt přinesla proměna ekonomiky z centrálně plánované na tržní. Mnoho průmyslových, zemědělských, vojenských a dalších nemovitostí zůstalo v důsledku transformace nevyužitých. Staly se tak vážným problémem pro udržitelný rozvoj obcí, měst a regionů.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.