Alan Fabík: Mysli globálně, jednej lokálně

Alan Fabík: Mysli globálně, jednej lokálně

Proč je Alan Fabík nadšený Liberečák, i když původně pochází ze slezské Karviné? Jak ho v jeho práci nakoply první podnikatelské zkušenosti, které skončily řádným fuckupem? A co ho dovedlo přes společnosti Jablotron Alarms a Jablotron Projects do nynější pozice spolumajitele pátého nejrychleji rostoucího startupu ve střední Evropě, do společnosti Hardwario? Nejen o tom jsme si s Alanem Fabíkem povídali ve třetí epizodě našeho podcastu Region, který mění svět. 

Přinášíme příběh plný energie a odhodlání. Alan je prototyp člověka, na kterého sedí rčení “Kde je vůle, tam je cesta”. Jeho cesta byla klikatá. Každá zákruta mu však přinesla důležitou zkušenost. Řád, podnikavost, obchodní dovednosti, vhled do informačních technologií, setkání se zajímavými lidmi a projekty. 

Řadu let působil Alan v jabloneckém Jablotronu. Dnes je spolumajitelem společnosti Hardwario, technologického startupu, který se zaměřuje na IoT – internet věcí. Chytré krabičky z Hardwaria umí leccos a dobývají svět od Austrálie, přes Kongo a Čad, Londýn a samozřejmě Českou republiku. Pár příkladů za všechny: monitoring klimatu v britských lesích, ochrana slonů v Africe před pytláky či monitoring výrobních linek největších automobilek v Česku. 

Ruku k dílu přikládá i Liberecký kraj, a to prostřednictvím Libereckého podnikatelského inkubátoru. A právě Lipo.ink v osobě Venduly Zedníkové pro vás dnes Alana Fabíka zpovídal(a).

Doporučené články

Soutěžní program TechStarter propojí školy s firmami. Studenty postaví před reálné výzvy z praxe
Soutěžní program TechStarter propojí školy s firmami. Studenty postaví před reálné výzvy z praxe
Potřebujeme přípravek na měření házivosti kotoučů. Chceme zařízení měřící průtok v chladících kanálech našich licích forem. Navrhněte způsob monitorování ergonomie na pracovišti. Tyto a další výzvy si díky programu TechStarter odnášejí středoškoláci z výrobních závodů. Spouští jej Agentura regionálního rozvoje (ARR) ve spolupráci s Libereckým krajem, bude trvat půl roku a jeho cílem je podpořit technické vzdělávání v regionu.
Mladí řeší problémy regionu. Nápady z Liberec Ideathon jdou do realizace
Mladí řeší problémy regionu. Nápady z Liberec Ideathon jdou do realizace
Čtyřiadvacetihodinový zápřah na soutěži Liberec Ideathon mají sice za sebou, jejich nápady ale žijí dál. Více než šedesát studentů středních škol a Technické univerzity v Liberci letos v dubnu odevzdalo celkem devatenáct projektů do rukou zadavatelů, zástupců Libereckého kraje, Statutárního města Liberec, science centra iQLANDIA a Agentury regionálního rozvoje. To už je solidní porce inspirace od mladých a aktivních lidí připravených pomoci regionu.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.