Čtvrtá edice Market/ing Café zacílila v libereckém DOKu na obsahový marketing

Čtvrtá edice Market/ing Café zacílila v libereckém DOKu na obsahový marketing

Očekávání, že poslední květnový čtvrtek bude v libereckém DOKu obsahový marketing vládnout všemu, se naplnilo do puntíku. Čtyři profesionální marketéři s dlouholetými zkušenostmi z regionu i s celorepublikovým záběrem nabídli osmdesátce marketingových příznivců svůj pohled na content, zkušenosti i praktické tipy.

Meetup otevřel skvěle mířenou strategicky laděnou přednáškou Tomáš Cibor z marketingové agentury Boomerang Comunication. Ta publikum vedla k zamyšlení mimo jiné nad tím, jak se právě díky dobré práci s hodnotným obsahem dá u cílové skupiny posunout z oblasti povědomí k porozumění a prohloubit tak význam značky. Tomáš stihl poukázat na velké množství otázek, které je potřeba dobře zodpovědět, než se pustíme do práce s obsahem. Jak správně určit nosné téma značky, jaký obsah tvořit, jakými médii jej šířit nebo jak měřit jeho dopad.

Poté se diváci ponořili do praktických dovedností a pod vedením libereckého divadelního režiséra a špičkového copywritera Martina Tichého si hned na začátku jeho vstupu s mottem „Slova do pranice“ vyzkoušeli jeho vlastní techniku psaní a reflexe. Uvědomění, že slova jsou jako obrazy a říkají o nás, jací jsme, si díky Martinovým názorným ukázkám odnesl snad úplně každý. Užitečné byly i další velmi praktické tipy pro práci s Tone of Voice. Každý tak mohl načerpat podněty pro vlastní tvorbu obsahu i pro situace, kdy zadává práci externím copywriterům.

Leona Jenčová, šéfka marketingu liberecké digitální agentury SMWORKS, po pauze na konkrétním příkladu představila, jak agentura pomohla svému klientovi s tvorbou obsahu. Ukázala, jak moc důležité při tom bylo poznat cílovou skupinu, jak se marketingová komunikace produktu postupně měnila a hlavně, že snad nejdůležitější pro porozumění klientovi je umět se dobře ptát.

Roli obsahu ve sportovním marketingu pak v samotném finále večera přiblížil Dominik Jakubec, obchodní a marketingový ředitel Bílých Tygrů Liberec. Svůj vlastní výrok, že i hokejový klub je jen firma, pak perfektně demonstroval praktickými ukázkami ze života svého marketingového týmu. Ukázal, jakými metodami obsah tvoří a jak do něj vnáší emoce. Prozradil i to, že zadání zakázky agentuře namísto vlastní inhouse produkce klubu mnohdy šetří nejen čas jeho marketérů, ale ve výsledku i peníze. Dominik tímto příspěvkem diváky ještě chvíli podržel na zlaté hokejové vlně a udělal skvělou tečku za inspirací nabitým večerem.

Meetupy Market/ing Café pořádají pro marketéry Agentura regionálního rozvoje a Liberecký kraj. Podporují tím rozvoj znalostí místních podnikatelů. „Jsem rád, že je o marketingové akce stále větší zájem a je to pro mě známka toho, že i v tomto tématu vytváříme v regionu opravdovou hodnotu, která se odráží v trvalém zájmu,“ komentuje Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Doporučené články

Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Snížení rizika proleženin díky reportingu polohování a monitoring vitálních funkcí seniorů, to dokáží chytré podložky, které nově využívají klienti Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou a Jindřichovicích pod Smrkem. V pondělí 10. 6. je zde instaloval Ing. Richard Cimler, Ph.D., vedoucí Centra pokročilých technologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Jeho tým se zabývá tvorbou senzorických systémů pro monitorování osob. V testovacím režimu po dobu čtyř měsíců finančně pomůže domovům projekt Agentury regionálního rozvoje, spol. s. r. o. – EDIH Northeast Bohemia, z něhož bude uhrazeno 75 % nákladů na monitoring.
Komunitní energetika jako cesta k soběstačnosti? V Jilemnici o ní zástupcům měst a obcí přednášel energetický specialista
Komunitní energetika jako cesta k soběstačnosti? V Jilemnici o ní zástupcům měst a obcí přednášel energetický specialista
Hledání potenciálu měst a obcí v rozvoji komunitní energetiky bylo hlavní téma semináře, který v Jilemnici vedl energetický specialista a zakladatel projektu OBEC 2030 Michal Svoboda, mimo jiné také autor publikace Doporučení pro obce ke komunitní energetice z edice Ministerstva pro místní rozvoj.
Vědecká diplomacie v kurzu. Liberecký kraj seznámil náměstka ministra zahraničí s možnostmi inovativních firem a univerzity
Vědecká diplomacie v kurzu. Liberecký kraj seznámil náměstka ministra zahraničí s možnostmi inovativních firem a univerzity
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky zvyšuje svou aktivitu v oblasti vědecké diplomacie. Lépe navnímat specifika regionu se do Libereckého kraje vypravili Jiří Kozák, náměstek ministra zahraničních věcí a Kateřina Joselová, vedoucí oddělení vědecké diplomacie. „Dlouhé roky jsme podporovali především tradiční průmyslová odvětví Česka. Časy se ale změnily. Dnes chceme podporovat i mladé a nadějné firmy a startupy,“ říká Jiří Kozák.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.