Liberec Ideathon dá už popáté vyniknout nápadům mladých. Registrace odstartovala!

Liberec Ideathon dá už popáté vyniknout nápadům mladých. Registrace odstartovala!

24hodinový maraton nápadů postaví v dubnu před týmy středoškoláků a studentů Technické univerzity v Liberci čtyři výzvy. A jejich rozlousknutí může skutečně změnit Liberecký kraj. Co za to? Každý soutěžící získá neocenitelné znalosti a zkušenosti, ti nejlepší si na závěr rozdělí prize money ve výši 120 000 Kč

Na začátku si v týmu vyberete jednu z výzev, během 24 hodin vyladíte svůj nápad k dokonalosti s pomocí našich mentorů a na závěr hotový projekt představíte odborné porotě. Přesně tak bude vypadat Liberec Ideathon, který odstartuje ve čtvrtek 10. dubna krátce po poledni v Kulturním centru Vratislavice 101010.

Letošní výzvy připravili Liberecký kraj, Statutární město Liberec, Krajská vědecká knihovna v Liberci a sklářská společnost Preciosa, soutěž dlouhodobě podporuje Technická univerzita v Liberci.

Tematicky se Ideathon dotkne sociálního podnikání, webdesignu, vzdělávání a gamifikace nebo ekologické udržitelnosti v marketingu. Na své si přijdou podnikavci, kreativci i technici. Data budou mít k dispozici mimo jiné i z Datového portálu Libereckého kraje.

„Na Ideathonu nerozhodují jen dobré nápady, ale i jejich precizní zpracování a závěrečná prezentace. Kdo zvládne skloubit všechny tři faktory, má velkou šanci na úspěch,“ říká Martina Pšeničková z Agentury regionálního rozvoje, která soutěž spolupořádá spolu s CzechInvestem. Že je každý rok z čeho vybírat, potvrzuje i Jan Marek, ředitel regionální kanceláře CzechInvestu: „Nasazení je vysoké a nápady soutěžících často žijí dál i po skončení soutěže.“

O tom svědčí i loňský ročník. Liberecký kraj společně se studentkami FUA TUL rozvíjí projekt Pochop duši, který chce za pomoci interaktivních simulátorů přiblížit realitu duševních onemocnění, zvýšit povědomí o jejich dopadech a podpořit empatii ve společnosti. Kraj je předvede například během tradičního Týdne psychického zdraví a v budoucnu by mohly putovat i po školách.

Vítězný tým vysokoškolské kategorie zase vyvíjí pro Křišťálové údolí hravou mobilní aplikaci Crystal Caching. Návštěvníci si v ní budou moci „ulovit“ Krakonoše či další mytologické postavy našeho regionu. Její spuštění nyní intenzivně řeší Agentura regionálního rozvoje se společností SmartGuide.

„Díky Ideathonu se náš projekt posouvá od nápadu k realizaci. Tuhle akci všem doporučuji – za 24 hodin vám může opravdu změnit život,“ říká člen vítězného týmu Adam Soltan.

Více informací včetně pravidel soutěže najdete zde, registraci hledejte pod tímto odkazem.

Doporučené články

Zachraňují vztahy a ordinace lékařů. Spojil je inkubační program Výkop
Zachraňují vztahy a ordinace lékařů. Spojil je inkubační program Výkop
Jakub Forman nechápal, proč byla jeho partnerka po společně stráveném dni smutná. Pavla Dufková a Denisa Hrubá viděly na vlastní oči, jak má nadměrné zatížení administrativou negativní vliv na fungování některých ordinací soukromých lékařů. Místo rezignace se všichni rozhodli situaci změnit. Spojuje je nejen Liberecký kraj, ale i cesta přes inkubační program Výkop – a zaměření na pozitivní emoce.
Projekt LIFEPOPWAT získal prestižní cenu LIFE Awards jako první v historii Česka.
Projekt LIFEPOPWAT získal prestižní cenu LIFE Awards jako první v historii Česka.
Program LIFE podporuje už od roku 1992 nejodvážnější ekologické a klimatické projekty napříč Evropou. Letos se na scéně LIFE Awards blýskl Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL: projekt LIFEPOPWAT si odnesl hlavní cenu v kategorii Cirkulární ekonomika a kvalita života a stal se tak prvním vítězným projektem v této kategorii z České republiky.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.