Liberecký kraj aktualizuje strategický dokument pro podporu výzkumu a inovací

Liberecký kraj aktualizuje strategický dokument pro podporu výzkumu a inovací

Aktualizace krajské Regionální inovační strategie vychází z výsledků výzkumu a vývoje akademické i podnikové sféry posledních tří let. Priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy z oblastí strojírenství, specializované optiky, sklářství, pokročilých materiálů nebo robotiky a elektroniky. Dokument formuluje opatření pro maximální využití těchto znalostí v praxi. Zohledňuje při tom finance na podporu výzkumu, vývoje a inovací dostupné z evropských, národních i krajských dotačních zdrojů. 

Aktualizace krajské Regionální inovační strategie vychází z výsledků výzkumu a vývoje z akademické i podnikové sféry za poslední tři roky. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy z oblastí strojírenství, specializované optiky, sklářství, pokročilých materiálů nebo robotiky a elektroniky. Dokument formuluje opatření pro maximální využití těchto znalostí v praxi. Zohledňuje při tom finance na podporu výzkumu, vývoje a inovací dostupné z evropských, národních i krajských dotačních zdrojů.

Cíle, opatření a aktivity pro rozvoj výzkumu, vývoje a inovativního podnikání v Libereckém kraji v uplynulých měsících projednali zástupci kraje a jeho Agentury regionálního rozvoje s odborníky z podnikatelské i akademické sféry. Tvůrci se mimo této zpětné vazby opřeli i o výsledky provedených analýz. Za všechny uveďme analýzu technologických trendů, analýzu sítí regionální a mezinárodní spolupráce nebo analýzu infrastruktury a potřeb pro rozvoj digitalizace. Očekávaným výstupem je aktualizace Regionální inovační strategie, tzv. krajské RIS3 strategie.

„Jsme si vědomi faktu, že na tématech vědy, výzkumu a inovací stojí a padá budoucí ekonomická prosperita našeho regionu,“ říká Jiří Ulvr, člen rady Libereckého kraje, resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Aktualizovanou RIS3 strategii Libereckého kraje pro období 2023+ nyní čeká oponentura od členů Rady pro výzkum, vývoj a inovace v Libereckém kraji. Po zapracování připomínek bude na podzim předložena Radě a Zastupitelstvu kraje a následně se po schválení stane důležitým dokumentem ukotvujícím nezbytné kroky k podpoře vědy, výzkumu a inovací v regionu.

„Naší ambicí je patřit mezi inovační lídry Evropy. Cíle a opatření definované v Regionální inovační strategii pro období 2023+ nám k tomu mohou pomoci. Nezbytné je však zapojení celého inovačního prostředí kraje, za každou konstruktivní spolupráci budeme vděční,” dodává Jiří Ulvr.

Doporučené články

V libereckém Ideathonu zvítězily projekty s virtuální realitou pro Crystal Valley a výuková aplikace pro iQLANDII  
V libereckém Ideathonu zvítězily projekty s virtuální realitou pro Crystal Valley a výuková aplikace pro iQLANDII  
Více jak šedesát středoškoláků a vysokoškoláků zaplnilo ze čtvrtka na pátek vratislavické Desítky a spolkové centrum IGI. Zúčastnili se čtvrtého ročníku 24hodinového maratonu nápadů Liberec Ideathon, soutěže, která před ně postavila čtyři výzvy z regionu. Letos konkrétně od Libereckého kraje, města Liberec, science centra iQLANDIA a značky podporující sklářské řemeslo Crystal Valley.
Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj jako místo, kde se daří pracovat s potenciálem mladých lidí? Nedávno završený program Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání (NAKAP) přinesl do vzdělávacího systému regionu inovativní myšlenky a přístupy, zaměřil se na podporu nadaných nebo prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání. Nyní na jeho aktivity navazuje projekt Smart Akcelerátor Libereckého kraje III, zaměřuje se na podporu nadání a hledá další témata vhodná k uchopení.  
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.