Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál

Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál

Liberecký kraj jako místo, kde se daří pracovat s potenciálem mladých lidí? Nedávno završený program Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání (NAKAP) přinesl do vzdělávacího systému regionu inovativní myšlenky a přístupy, zaměřil se na podporu nadaných nebo prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání. Nyní na jeho aktivity navazuje projekt Smart Akcelerátor Libereckého kraje III, zaměřuje se na podporu nadání a hledá další témata vhodná k uchopení.  

Díky spolupráci Libereckého kraje, Agentury regionálního rozvoje a metodičky nadání Evy Duškové i ve formě systematického mapování nadaných dětí a pravidelného setkávání platformy pro rozvoj lidského potenciálu regionu. „Kognitivně nadaní se vyznačují nadprůměrným potenciálem, výraznou kreativitou a silnou vnitřní motivací. Často vybočují z kolektivu a je proto dobré znát specifika jejich potřeb,“ říká Dušková a dodává, že jsou pak vysoce platnými členy společnosti, podnikateli a inovátory hledajícími nové cesty a řešení. 

Na půdě Agentury regionálního rozvoje se pak pravidelně schází širší platforma odbornic ve vzdělávání k diskuzi nad tématy podpory lidského potenciálu regionu. „Liberecký kraj i celé Česko musí být připravené na změny, které nám přináší současná turbulentní doba. Technologie jsou jedním z výrazných hybatelů změn, na které se chceme zaměřit. A pokud máme být do budoucna silní v technologiích, potřebujeme k tomu nadané mladé lidi,“ říká Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. 

Cílem je vytvoření iniciativy prostupující napříč vzdělávacími organizacemi, podporující mladé lidi i pedagogy ze zdrojů projektu Smart Akcelerátor  Libereckého kraje III. Primárně se nyní odbornice z platformy zaměřují na osvětu v oblasti podpory nadání na základních a středních školách. Diskutuje se i o dalších tématech, jakými jsou: příprava budoucích učitelů na jejich povolání, znalost a využití diferencované výuky na základních školách, identifikace nadaných dětí v mateřských školách, jejich diagnostika na základních a středních školách a jejich úspěch na středních školách. 

Liberecký kraj se svou pestrou tradicí sklářského, textilního i strojírenského průmyslu, s etablovanou univerzitou, pestrým společenským i kulturním životem a s možnostmi vyžití v čisté přírodě má rozhodně potenciál stát se magnetem pro nadané a perspektivní mladé lidi i dospělé. Je v zájmu celé společnosti, aby dostali maximální šanci dosahovat svého plného potenciálu. 

Doporučené články

Čtvrté liberecké Market/ing Café si posvítí na obsah. Přinese zkušenosti agentur, sveze se na vlně hokeje
Čtvrté liberecké Market/ing Café si posvítí na obsah. Přinese zkušenosti agentur, sveze se na vlně hokeje
V pořadí již čtvrtý liberecký meetup pro marketéry Market/ing Café si posvítí na téma obsahového marketingu. Je obsah stále král? Odpověď na tuto zapeklitou otázku budou 30. května od 19:00 hledat v DOKu čtyři marketéři původem z agentur, firem i na volné noze. Zaměří se na strategickou rovinu a půjdou i do detailu. Ukáží například, co jim fungovalo v praxi u konkrétních klientů nebo jak správně nastavit tone of voice komunikace.
Firmy v Libereckém kraji mají chuť investovat, zajímají je digitalizace, robotizace a obnovitelné zdroje energie
Firmy v Libereckém kraji mají chuť investovat, zajímají je digitalizace, robotizace a obnovitelné zdroje energie
Kulatý stůl na téma Podpora moderních investičních projektů v Libereckém kraji uspořádalo Sdružení pro zahraniční investice – AFI ve spolupráci s Libereckým krajem, jeho Agenturou regionálního rozvoje a agenturou CzechInvest. Martin Půta, hejtman kraje, vedení AFI, zástupci agentur CzechInvest, ARR a API a řad dalších hostů hovořili s reprezentanty firem a investorů o klíčových tématech významně ovlivňujích jejich podnikání.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.