Liberecký kraj otevřel Regionální inovační program, pro firmy vyčlenil více jak 4 miliony korun

Liberecký kraj otevřel Regionální inovační program, pro firmy vyčlenil více jak 4 miliony korun

I v letošním roce podpoří Liberecký kraj začínající podnikatele, inovativní firmy a projekty propojující komerční sektor s univerzitou a výzkumnými centry. Regionální inovační program nabízející tři druhy voucherů, startovací, inovační a technologický se otevřel před několika dny, v pátek 1. března. Žádosti o podporu pak kraj přijímá až do 10. dubna 2024.

„Naším cílem je pomoci firmám s modernizací a s novými trendy. Za dobu trvání programu jsme pro tento účel uvolnili již zhruba devětadvacet milionů korun,” říká Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Žadatelé mohou z programu získat až dvě stě tisíc korun, celkově je k dispozici částka čtyři miliony dvě stě tisíc korun. Pro konzultace je k dispozici jak Krajský úřad Libereckého kraje, tak Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. Šance na úspěch přitom není zanedbatelná, v loňském roce na podporu dosáhly plné dvě třetiny z celkového počtu pětatřiceti žádostí.

„Největší zájem byl tradičně o technologický voucher, který umožní ověřit proveditelnost a efektivitu výrobního postupu. Celkem šestnáct firem si ověřilo a otestovalo aplikační potenciál svých nových myšlenek v praxi,“ dodává Jiří Ulvr. Pět projektů založených na spolupráci firem s výzkumnými centry získalo inovační voucher a dva perspektivní a začínající podnikatelé obdrželi voucher startovací.

Technologický voucher obdržel i liberecký OutdoorKWAK, a to na vývoj nové izolační hygienické vložky do svých péřových spacáků. „Finance jsme využili na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, nákup vzorků materiálu a jejich profesionální testování. Podpora ze strany Libereckého kraje nám v rozvoji produktového portfolia pomáhá dlouhodobě, i díky ní můžeme na trhu nabízet to nejlepší z českého textilu,” říká jednatel firmy David Pařízek.

Nejen na vývoj, ale i na propagaci lze v programu získat finanční prostředky. Kreativní sklářské studio SALANSKY si díky startovacímu voucheru již brzy výrazně zlepší svou online prezentaci. „Voucher nám pomohl zafinancovat nové internetové stránky včetně e-shopu. Spuštění plánujeme v řádu týdnu a slibujeme si od něj zlepšení komunikace především se zahraniční klientelou,” uvádí Ondřej Salanský.

O technologické, inovační a startovací vouchery je možné žádat do 10. dubna. Veškeré informace jsou žadatelům přehledně k dispozici na webu Libereckého kraje.

Doporučené články

Jak prodat chuť hor, úlevu od bolesti a klid na personálním oddělení? Workshop nabídl trojici řešení
Jak prodat chuť hor, úlevu od bolesti a klid na personálním oddělení? Workshop nabídl trojici řešení
Marketing a malé firmy – spojení, které má svá specifika, mnoho světlých, ale i stinných stránek. Roky zkušeností a milionové rozpočty nahrazují marketéři nadšením a perfektním přehledem o produktu. Mají ho zpravidla na dosah ruky. Na co však čas od času zapomínají, je zákazník. Měl by vždy stát na prvním místě – a to rozhodně není jen prázdná fráze.
Poplatky obcím snadno a z pohodlí domova. Starostové sází na nový Platební portál
Poplatky obcím snadno a z pohodlí domova. Starostové sází na nový Platební portál
Zjednodušit občanům komunikaci s úřadem, ušetřit čas nebo prostě jít s dobou. To jsou motivy, proč se starostové Milan Götz z Kunratic na Frýdlantsku a Tomáš Levinský z Rychnova u Jablonce nad Nisou rozhodli využít Platebního portálu Libereckého kraje mezi prvními. Novinka funguje od loňského roku a do obcí ji zdarma implementuje Agentura regionálního rozvoje.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.