PechaKucha Night Liberec po osmé: Špičkový design zaplnil Kulturní centrum Vratislavice 101010

PechaKucha Night Liberec po osmé: Špičkový design zaplnil Kulturní centrum Vratislavice 101010

O tom, že budoucností Česka potažmo Libereckého kraje, jsou inovace vedoucí k produktům a službám s vysokou přidanou hodnotou, pochybuje čím dál tím méně lidí. Co si však pod těmito pojmy ještě představit lze a co už ne? „Firmy dnes začínají jako přidanou hodnotu, za kterou jsou zákazníci ochotni zaplatit, ve velké míře chápat design,” říká Zuzana Sedmerová z agentury CzechTrade v jednom ze článků v magazínu 1012plus.

Téma designu rezonuje i v týmu projektu Smart Akcelerátor (SALK) v Agentuře regionálního rozvoje. „Společně s agenturou CzechTrade v létě SALK vyzval designéry z Libereckého kraje, aby se registrovali v databázi Design Centra CzechTrade a zvýšili tak své šance na zařazení do některého z jimi spravovaných dotačních programů. Nezůstalo jen u toho, do Liberce se ARR rozhodla pozvat špičkové designéry z regionu i z celého Česka na akci PechaKucha Night,” říká Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Minulý pátek PechaKucha Night zaplnila Kulturní centrum Vratislavice 101010. Diváci si poslechli příběhy malých lokálních firmiček Chimaera a Pol Eno, které patří do databáze regionálních produktů a služeb Liberecký kraj sobě a Preciosa Lighting jako zástupce z Crystal Valley. Zazněl také příběh o tom, jak probíhá transformace tradičního výrobce plechových hraček Kovap z Náchoda a Semil do designové firmy nebo příběh dvou nadšenců do cyklistiky, kteří ve Varnsdorfu rozjíždějí startup s globální ambicí Posedla založený mimo jiné na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Na pódiu se vystřídal tucet inspirativních hostů a nechyběla ani zvučná jména. Mikrofonu se chopil Michal Froněk z věhlasného studia Olgoj Chorchoj, Lukáš Taneček, čerstvý držitel prestižního ocenění Red Dot Design Award a dva úspěšní absolventi TUL, londýnský architekt Petr Štefek a designérka Škoda Auto Kateřina Vránová.

„Překvapilo mě, kolik lidí je ochotných strávit večer s příběhy na téma design, bylo to bezprostřední a perfektně zorganizované. Jsem rád, že jsem poznal tým PechaKucha Night a mohl se propojit s novými kolegy z oboru,” udělal poslední řečník večera Lukáš Taneček tečku za povedenou kulturní akcí.

Doporučené články

Evropský digitální inovační hub pro Liberecký a Královéhradecký kraj schválen Evropskou komisí
Evropský digitální inovační hub pro Liberecký a Královéhradecký kraj schválen Evropskou komisí
Digitalizace se stává nezbytnou podmínkou udržení konkurenceschopnosti. V Evropě ji má uspíšit nově budovaná síť digitálních inovačních hubů, jedna z priorit Evropské komise pro tuto dekádu. Huby mají podle plánů komise plnit funkci míst, kde se sbíhají digitální znalosti a dovednosti výzkumných a inovačních center a univerzit a jsou dále distribuovány klientům z řad malých a středních firem a veřejné správy.
Nová platforma sdružuje odborníky v energetice, do Libereckého kraje přinese moderní a udržitelné trendy
Nová platforma sdružuje odborníky v energetice, do Libereckého kraje přinese moderní a udržitelné trendy
Rozvíjet téma moderní, tudíž udržitelné energetiky a komunikovat včas informace o nejnovějších trendech správným cílovým skupinám v regionu, to je cílem nově ustanovené Platformy pro moderní energetiku v Libereckém kraji. Prakticky se členové platformy zaměří především na podtémata moderních technologií, legislativy a zdrojů financování. Platformu povede Agentura regionálního rozvoje, sekce projektu Smart Akcelerátor za účasti zástupců Libereckého kraje a dalších zainteresovaných stran.
Deváťáci z Jablonce sestavili robotickou ruku a vyhráli Business Talent 2022
Deváťáci z Jablonce sestavili robotickou ruku a vyhráli Business Talent 2022
Žákovská soutěž Business Talent 2022 již zná své vítěze. Necelé dvě stovky žáků osmých a devátých tříd z Libereckého kraje poměřily síly v druhém ročníku polytechnické soutěže. Za úkol dostali soutěžící vymyslet, vyrobit a také odprezentovat zlepšováky pro lidi se zdravotním postižením. Vítěze vyhlásili pořadatelé v nové expozici MatematikUM v libereckém science centru iQLANDIA.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.