PechaKucha Night Liberec po osmé: Špičkový design zaplnil Kulturní centrum Vratislavice 101010

PechaKucha Night Liberec po osmé: Špičkový design zaplnil Kulturní centrum Vratislavice 101010

O tom, že budoucností Česka potažmo Libereckého kraje, jsou inovace vedoucí k produktům a službám s vysokou přidanou hodnotou, pochybuje čím dál tím méně lidí. Co si však pod těmito pojmy ještě představit lze a co už ne? „Firmy dnes začínají jako přidanou hodnotu, za kterou jsou zákazníci ochotni zaplatit, ve velké míře chápat design,” říká Zuzana Sedmerová z agentury CzechTrade v jednom ze článků v magazínu 1012plus.

Téma designu rezonuje i v týmu projektu Smart Akcelerátor (SALK) v Agentuře regionálního rozvoje. „Společně s agenturou CzechTrade v létě SALK vyzval designéry z Libereckého kraje, aby se registrovali v databázi Design Centra CzechTrade a zvýšili tak své šance na zařazení do některého z jimi spravovaných dotačních programů. Nezůstalo jen u toho, do Liberce se ARR rozhodla pozvat špičkové designéry z regionu i z celého Česka na akci PechaKucha Night,” říká Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Minulý pátek PechaKucha Night zaplnila Kulturní centrum Vratislavice 101010. Diváci si poslechli příběhy malých lokálních firmiček Chimaera a Pol Eno, které patří do databáze regionálních produktů a služeb Liberecký kraj sobě a Preciosa Lighting jako zástupce z Crystal Valley. Zazněl také příběh o tom, jak probíhá transformace tradičního výrobce plechových hraček Kovap z Náchoda a Semil do designové firmy nebo příběh dvou nadšenců do cyklistiky, kteří ve Varnsdorfu rozjíždějí startup s globální ambicí Posedla založený mimo jiné na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Na pódiu se vystřídal tucet inspirativních hostů a nechyběla ani zvučná jména. Mikrofonu se chopil Michal Froněk z věhlasného studia Olgoj Chorchoj, Lukáš Taneček, čerstvý držitel prestižního ocenění Red Dot Design Award a dva úspěšní absolventi TUL, londýnský architekt Petr Štefek a designérka Škoda Auto Kateřina Vránová.

„Překvapilo mě, kolik lidí je ochotných strávit večer s příběhy na téma design, bylo to bezprostřední a perfektně zorganizované. Jsem rád, že jsem poznal tým PechaKucha Night a mohl se propojit s novými kolegy z oboru,” udělal poslední řečník večera Lukáš Taneček tečku za povedenou kulturní akcí.

Doporučené články

Zachraňují vztahy a ordinace lékařů. Spojil je inkubační program Výkop
Zachraňují vztahy a ordinace lékařů. Spojil je inkubační program Výkop
Jakub Forman nechápal, proč byla jeho partnerka po společně stráveném dni smutná. Pavla Dufková a Denisa Hrubá viděly na vlastní oči, jak má nadměrné zatížení administrativou negativní vliv na fungování některých ordinací soukromých lékařů. Místo rezignace se všichni rozhodli situaci změnit. Spojuje je nejen Liberecký kraj, ale i cesta přes inkubační program Výkop – a zaměření na pozitivní emoce.
Projekt LIFEPOPWAT získal prestižní cenu LIFE Awards jako první v historii Česka.
Projekt LIFEPOPWAT získal prestižní cenu LIFE Awards jako první v historii Česka.
Program LIFE podporuje už od roku 1992 nejodvážnější ekologické a klimatické projekty napříč Evropou. Letos se na scéně LIFE Awards blýskl Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL: projekt LIFEPOPWAT si odnesl hlavní cenu v kategorii Cirkulární ekonomika a kvalita života a stal se tak prvním vítězným projektem v této kategorii z České republiky.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.