PechaKucha Night opět součástí libereckého Crystal Valley Week

PechaKucha Night opět součástí libereckého Crystal Valley Week

Do Kina Varšava se PechaKucha Night vrací přesně po roce, tentokrát s podtitulem (Ne)rozbitní. Dynamický formát opět nechybí v programovém schématu libereckého festivalu skla Crystal Valley Week. Představí příběhy sklářských umělců, bižuterních návrhářů a dalších mistryň a mistrů svého řemesla.

Dohromady se ve svižném tempu představí dvanáct hostů, mezi nimi i František Jungvirth patřící mezi nejoriginálnější představitele mladé generace českých sklářů. Na pražské UMPRUM vystudoval pod vedením Ronyho Plesla. V současnosti tvoří pod vlastní značkou a působí také jako kreativní ředitel KLIMCHI, české sklárny slavící úspěchy ve světě.

Velké sklářské společnosti bude reprezentovat Martin Šťastný z Preciosy. Divákům dá nahlédnout pod pokličku tradiční soutěže mladých sklářských designérů Mistr Křišťálu. Dalším známou a tradiční společností na programu bude družstvo Granát Turnov potažmo jeho obchodní ředitelka Petra Pavlištová. Na pódium ji doprovodí Jan Bubal, kurátor sbírkových fondů mineralogie a geologie Muzea Českého ráje v Turnově. Společně odvypráví sedm dekád trvající příběh turnovského řemesla, výroby unikátních šperků s českými granáty.

Paměťové instituce budou zastoupeny ne jednou, ale hned dvakrát. Na pódiu nebude chybět v oboru respektovaný odborník Petr Nový, hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Aby toho nebylo málo, dvojici pánů z turnovského a jabloneckého muzea doplní pro změnu (nejen) galeristka Zuzana Slámová provozující Nisa Factory, největší soukromou galerii moderního umění na severu Čech.

Oblíbená je PechaKucha Night především pro svůj dynamický formát. Každý řečník má na představení svého tématu jen dvacet fotek a na každou z nich dvacet sekund. Její exoticky znějící název vyvolá u mnohých úsměv na tváři. PechaKucha Night je japonsko-anglický termín a v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“. Původně vznikl v Tokyu a sloužil architektům pro sdílení úspěšných projektů. Dnes již má záběr širší, doslova globální. “V Liberci za poslední dva roky zdomácněl a podle zpětné vazby diváků slaví úspěch především pro svůj fokus na region. Snažíme se sdílet příběhy úspěšných lidí z Liberecka a zaplněné sály potvrzují, že se to daří,” říká Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, územního plánování a rozvoje venkova. 

Japonských kořenů PechaKucha Night se mimochodem v Kině Varšava lehce dotkne výtvarník a průkopník Václav Řezáč. Ukáže výběr z děl vzniklých během jeho působení na světoznámém sklářském institutu Toyama Institute of Glass Art (TIGA). Světový punc večera pak podtrhne Ricardo Hoineff, jehož životní cesta vedla z Ria de Janeira do Prahy a Slunečné u Nového Boru. Během ní se udál přerod z respektovaného autora televizních znělek do uznávaného sklářského umělce. 

Těšíme se na vás 30. srpna od 19:30 v Kině Varšava! Již teď to vypadá na vyprodaný sál. Když přijdete o pár minutek dříve, určitě tím nic nezkazíte:-) Kompletní seznam hostů najdete zde.

Doporučené články

Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Snížení rizika proleženin díky reportingu polohování a monitoring vitálních funkcí seniorů, to dokáží chytré podložky, které nově využívají klienti Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou a Jindřichovicích pod Smrkem. V pondělí 10. 6. je zde instaloval Ing. Richard Cimler, Ph.D., vedoucí Centra pokročilých technologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Jeho tým se zabývá tvorbou senzorických systémů pro monitorování osob. V testovacím režimu po dobu čtyř měsíců finančně pomůže domovům projekt Agentury regionálního rozvoje, spol. s. r. o. – EDIH Northeast Bohemia, z něhož bude uhrazeno 75 % nákladů na monitoring.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.