Podnikatelský inkubátor Lipo.ink získal prestižní evropskou certifikaci

Podnikatelský inkubátor Lipo.ink získal prestižní evropskou certifikaci

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink získal prestižní certifikaci EU|BIC od European Business and Innovation Centre Network (EBN). Tento krok je oceněním komplexní podpory podnikatelům Libereckého kraje.

Certifikace EU|BIC je důležitým krokem ve vývoji podnikatelského ekosystému v Libereckém kraji. „Jsme hrdí na úspěch Lipo.ink, který jsme založili v roce 2018 a jenž je jedním z viditelných příkladů úspěšné podpory inovací, vývoje, start-upů a firem. Dokazuje, že kvalita a inovace nemají váhu pouze ve velkých organizacích. I malé inkubátory, jako je Lipo.ink, jsou klíčovými hráči v podporování nových podniků a rozvoji regionálního podnikání,“ komentuje úspěch Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Certifikace potvrzuje výjimečnou kvalitu a profesionální přístup inkubátoru na evropské úrovni. „Ocenění je o to významnější, že Lipo.ink patří k nejmladším a nejmenším certifikovaným inkubátorům v České republice,“ doplňuje Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Lipo.ink se zařadil k dalším čtyřem podobným institucím, které v České republice již certifikaci mají. V Liberci nabízí poradenství a inkubační programy pro podnikatele, kteří teprve mají nějaký nápad a chtěli by jej rozběhnout, nebo jsou v různých fázích rozvoje svého podnikání. Mezi nejnavštěvovanější patří třeba rychlá a bezplatná poradna Podnikatelská ambulance. „Novinkou je náš intenzivní inkubační program Výkop. Na konci listopadu vyvrcholil jeho první běh. Týmy, které se rozhodly rozjet svůj nový start-up, v něm projdou odborným vedením a na konci předstoupí se svým nápadem před investorský panel,“ upřesňuje Philipp Roden, ředitel Lipo.ink.

EBN je evropská síť podnikatelských a inovačních center, která spojuje organizace z celého kontinentu s cílem podporovat růst a inovace v podnikání. Certifikace EU|BIC je pro inkubátory prestižním oceněním, které potvrzuje jejich schopnost poskytovat výjimečné podnikatelské služby a podporu. Aktuálně má síť přes 160 členů ve 35 zemích světa.

Doporučené články

Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Snížení rizika proleženin díky reportingu polohování a monitoring vitálních funkcí seniorů, to dokáží chytré podložky, které nově využívají klienti Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou a Jindřichovicích pod Smrkem. V pondělí 10. 6. je zde instaloval Ing. Richard Cimler, Ph.D., vedoucí Centra pokročilých technologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Jeho tým se zabývá tvorbou senzorických systémů pro monitorování osob. V testovacím režimu po dobu čtyř měsíců finančně pomůže domovům projekt Agentury regionálního rozvoje, spol. s. r. o. – EDIH Northeast Bohemia, z něhož bude uhrazeno 75 % nákladů na monitoring.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.