Podnikatelský inkubátor Lipo.ink získal prestižní evropskou certifikaci

Podnikatelský inkubátor Lipo.ink získal prestižní evropskou certifikaci

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink získal prestižní certifikaci EU|BIC od European Business and Innovation Centre Network (EBN). Tento krok je oceněním komplexní podpory podnikatelům Libereckého kraje.

Certifikace EU|BIC je důležitým krokem ve vývoji podnikatelského ekosystému v Libereckém kraji. „Jsme hrdí na úspěch Lipo.ink, který jsme založili v roce 2018 a jenž je jedním z viditelných příkladů úspěšné podpory inovací, vývoje, start-upů a firem. Dokazuje, že kvalita a inovace nemají váhu pouze ve velkých organizacích. I malé inkubátory, jako je Lipo.ink, jsou klíčovými hráči v podporování nových podniků a rozvoji regionálního podnikání,“ komentuje úspěch Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Certifikace potvrzuje výjimečnou kvalitu a profesionální přístup inkubátoru na evropské úrovni. „Ocenění je o to významnější, že Lipo.ink patří k nejmladším a nejmenším certifikovaným inkubátorům v České republice,“ doplňuje Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Lipo.ink se zařadil k dalším čtyřem podobným institucím, které v České republice již certifikaci mají. V Liberci nabízí poradenství a inkubační programy pro podnikatele, kteří teprve mají nějaký nápad a chtěli by jej rozběhnout, nebo jsou v různých fázích rozvoje svého podnikání. Mezi nejnavštěvovanější patří třeba rychlá a bezplatná poradna Podnikatelská ambulance. „Novinkou je náš intenzivní inkubační program Výkop. Na konci listopadu vyvrcholil jeho první běh. Týmy, které se rozhodly rozjet svůj nový start-up, v něm projdou odborným vedením a na konci předstoupí se svým nápadem před investorský panel,“ upřesňuje Philipp Roden, ředitel Lipo.ink.

EBN je evropská síť podnikatelských a inovačních center, která spojuje organizace z celého kontinentu s cílem podporovat růst a inovace v podnikání. Certifikace EU|BIC je pro inkubátory prestižním oceněním, které potvrzuje jejich schopnost poskytovat výjimečné podnikatelské služby a podporu. Aktuálně má síť přes 160 členů ve 35 zemích světa.

Doporučené články

První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti
První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti
Je budoucnost technologická? A jakou roli v tom hraje člověk? Otázky, nad nimiž se v úterý 12. března 2024 od 19:30 hodin zamyslí hosté v pořadí třinácté liberecké PechaKucha Night. „Noc tlachů”, jak zní doslovný překlad japonského názvu, se vrací na pódium Kulturního centra Vratislavice 101010, kde lze rovněž v online předprodeji zakoupit vstupenky.
Výzkumné centrum CXI TUL ocenilo přínos žen ve vědě
Výzkumné centrum CXI TUL ocenilo přínos žen ve vědě
„Je čas uznat, že více diverzity znamená více inovací,” slova, kterými generální tajemník OSN António Guterres v roce 2021 podpořil zástupkyně něžného pohlaví na vědeckovýzkumných pozicích, rezonují (nejen) v akademické komunitě každý únor o trochu silněji. V neděli jedenáctého totiž slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě.
Jak pracovat s nadanými? První základní školy v kraji využily bezplatné konzultace
Jak pracovat s nadanými? První základní školy v kraji využily bezplatné konzultace
Jak pomoci nadaným dětem k vyšší úspěšnosti a jak celkově zlepšit atmosféru ve třídách? Pro odpovědi na tyto otázky je často nejlepší vypravit se přímo do škol. Nabídku bezplatné pomoci a zmapování práce s nadanými dostaly od Libereckého kraje potažmo jeho Agentury regionálního rozvoje desítky ředitelů základních škol. Metodička nadání, konzultantka pro školy a rodiče Eva Dušková na podzim zavítala ke třem z nich.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.