Program asistenčních voucherů podpoří přípravu výzkumných projektů částkou 1,5 milionu korun

Program asistenčních voucherů podpoří přípravu výzkumných projektů částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválilo Zastupitelstvo kraje 27. srpna 2024. Finanční podpora z tohoto programu pomůže při přípravě projektových žádostí, které jsou následně podány do vhodných výzev evropských nebo národních operačních programů. Celková alokace programu je 1,5 milionu korun, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun.

Tato finanční podpora je zacílena na projekty orientované na aplikovaný výzkum, vývoj a inovace, jejichž výsledky budou mít příznivý dopad na ekonomiku regionu a budou sloužit k posílení spolupráce mezi výzkumnou, akademickou a podnikatelskou sférou a následnou komercializaci výsledků vědy a výzkumu. Žádosti o dotaci na přípravu projektů mohou být podávány od 1. října 2024 do 30. června 2026.

„Tímto programem můžeme podpořit přípravu strategických projektů, které povedou k významnému zvýšení konkurenceschopnosti podnikatelského i akademického prostředí a k navázání spolupráce s významnými zahraničními výzkumnými centry,“ hodnotí program Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Program Asistenční vouchery Libereckého kraje bude zájemcům a žadatelům představen na semináři, který Liberecký kraj pořádá dne 10. září 2024 v 10.00 hodin v prostorách krajského úřadu. Registrovat se můžete zde.

Žádost o podporu mohou využít všechny právnické subjekty se sídlem nebo ověřitelnou působností na území Libereckého kraje vyjma příspěvkových organizací zřízených Libereckým krajem.

Podrobnější informace o programu Asistenční vouchery Libereckého kraje můžete nalézt zde.

Doporučené články

Robot mění životy k lepšímu. V Jablonci pomáhá lidem s autismem i demencí unikátní technologie
Robot mění životy k lepšímu. V Jablonci pomáhá lidem s autismem i demencí unikátní technologie
V Domově a Centru denních služeb v Jablonci nad Nisou začali testovat unikátního robota Robica. Ten je jako první svého druhu v Evropě certifikován jako zdravotnický prostředek. Pomáhá zde klientům s poruchou autistického spektra, demencí a dalšími mentálními či pohybovými problémy. Testování probíhá díky společné iniciativě Agentury regionálního rozvoje a Libereckého kraje. Provoz je financován z projektu Evropský digitální inovační hub (EDIH) Northeast Bohemia.
Zachraňují vztahy a ordinace lékařů. Spojil je inkubační program Výkop
Zachraňují vztahy a ordinace lékařů. Spojil je inkubační program Výkop
Jakub Forman nechápal, proč byla jeho partnerka po společně stráveném dni smutná. Pavla Dufková a Denisa Hrubá viděly na vlastní oči, jak má nadměrné zatížení administrativou negativní vliv na fungování některých ordinací soukromých lékařů. Místo rezignace se všichni rozhodli situaci změnit. Spojuje je nejen Liberecký kraj, ale i cesta přes inkubační program Výkop – a zaměření na pozitivní emoce.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.