Program asistenčních voucherů podpoří přípravu výzkumných projektů částkou 1,5 milionu korun

Program asistenčních voucherů podpoří přípravu výzkumných projektů částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválilo Zastupitelstvo kraje 27. srpna 2024. Finanční podpora z tohoto programu pomůže při přípravě projektových žádostí, které jsou následně podány do vhodných výzev evropských nebo národních operačních programů. Celková alokace programu je 1,5 milionu korun, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun.

Tato finanční podpora je zacílena na projekty orientované na aplikovaný výzkum, vývoj a inovace, jejichž výsledky budou mít příznivý dopad na ekonomiku regionu a budou sloužit k posílení spolupráce mezi výzkumnou, akademickou a podnikatelskou sférou a následnou komercializaci výsledků vědy a výzkumu. Žádosti o dotaci na přípravu projektů mohou být podávány od 1. října 2024 do 30. června 2026.

„Tímto programem můžeme podpořit přípravu strategických projektů, které povedou k významnému zvýšení konkurenceschopnosti podnikatelského i akademického prostředí a k navázání spolupráce s významnými zahraničními výzkumnými centry,“ hodnotí program Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Program Asistenční vouchery Libereckého kraje bude zájemcům a žadatelům představen na semináři, který Liberecký kraj pořádá dne 10. září 2024 v 10.00 hodin v prostorách krajského úřadu. Registrovat se můžete zde.

Žádost o podporu mohou využít všechny právnické subjekty se sídlem nebo ověřitelnou působností na území Libereckého kraje vyjma příspěvkových organizací zřízených Libereckým krajem.

Podrobnější informace o programu Asistenční vouchery Libereckého kraje můžete nalézt zde.

Doporučené články

Tradiční sklářství, Ještěd, inovace i digitalizace aneb Jak zaujmout norskou delegaci
Tradiční sklářství, Ještěd, inovace i digitalizace aneb Jak zaujmout norskou delegaci
Na konci listopadu se v Jablonci nad Nisou setkali zástupci veřejné správy, sdíleli své příklady dobré praxe a diskutovali, jak čelit výzvám v oblastech otevřených dat a práce s daty. Kromě českých datových specialistů jsme měli čest přivítat i vzácné hosty z Norska – odborníky z Norské digitální agentury (Digdir) a Norské asociace lokálních a regionálních samospráv (KS).
Elektrický opékač uzenin bodoval v soutěži Business Talent 2024. První cenu si odnáší ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily
Elektrický opékač uzenin bodoval v soutěži Business Talent 2024. První cenu si odnáší ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily
Slavnostní vyhlášení v pořadí již čtvrtého ročníku žákovské soutěže Business talent proběhlo ve čtvrtek v liberecké iQLANDII. Soutěžní týmy složené ze žáků osmých a devátých tříd základních škol Libereckého kraje soutěžily s výrobky vytvořenými na téma Rozhýbej to! za použití součástek z tajemného boxu. Odborná porota ocenila na 1. místě ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily za inovativní Elektrický opékač uzenin.
České a norské zkušenosti ukázaly, jak pracovat s daty ve prospěch občanů
České a norské zkušenosti ukázaly, jak pracovat s daty ve prospěch občanů
Efektivnější využívání dat zjednoduší každodenní život lidí a firem. Toto krédo rezonovalo na setkání zástupců veřejné správy v Jablonci nad Nisou s tématem otevřených dat a práce s daty. Že k cíli nevede vždy ta nejpřímější cesta a že je zapotřebí mnoha názorových střetů a změn k prosazení digitalizace veřejné správy, potvrdili snad všichni účastníci včetně delegace z Norské digitální agentury (Digdir) a Norské asociace lokálních a regionálních samospráv (KS).
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.