První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti

První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti

Je budoucnost technologická? A jakou roli v tom hraje člověk? Otázky, nad nimiž se v úterý 12. března 2024 od 19:30 hodin zamyslí hosté v pořadí třinácté liberecké PechaKucha Night. „Noc tlachů”, jak zní doslovný překlad japonského názvu, se vrací na pódium Kulturního centra Vratislavice 101010, kde lze rovněž v online předprodeji zakoupit vstupenky.

Paleta témat bude pestrá. Od vzdělávání přes průmysl a energetiku až po neziskový sektor. Od archeologie přes umělou inteligenci až k prvnímu lidskému výsadku na planetu Mars. Stranou nezůstane již tradičně umění a architektura, objeví se i téma stravování a dlouhověkosti. Z těchto střípků poskládá liberecká PechaKucha Night mozaiku budoucnosti. Prošpikované technologiemi, avšak věřme, že stále v rukou člověka.

Mezi hosty, kteří si s technologiemi tykají, patří dvojice z prestižního výběru Forbes 30 pod 30. Archeoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak sní o tom, že pomocí poznání prastarých civilizací nastíní fungování nově zformované lidské civilizace na planetě Mars. Filip Maleňák mezi přáteli platí za vizionáře a nezdolného optimistu. Při studiu Biomedicíny vymyslel aplikaci Záchranka, kterou dnes využívají záchranáři v České republice, Rakousku, Maďarsku a na slovenských horách. Efektivně díky ní získávají důležitá data nejen o poloze, ale i o zdravotním stavu lidí v nouzi.

Liberecký kraj na pódiu reprezentují lídři dvou oceňovaných firem, Miloslav Masopust z nanotechnologického Elmarca a Miroslav Krejčík z rodinného inovativního podniku MSV Systems. Z jiného úhlu se do budoucnosti podívá Eva Dušková, která aktuálně na volné noze pomáhá školám v regionu nastavit metodiky práce s nadanými dětmi. Eva totiž věří, že bez systematické podpory nadaných dětí jen těžko vybudujeme zdravější a udržitelnější společnost. Na dlouhověkost si posvítíme s nutriční terapeutkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Terezou Vágnerovou, palčivé aktuální téma energetiky z rukávu vytáhne Michal Svoboda, a to není zdaleka vše. Kompletní seznam dvanácti hostů najdete na webu 1012plus.

PechaKucha Night ve městě pod Ještědem již tradičně pořádají Agentura regionálního rozvoje, spolek PechaKucha Night Liberec a Liberecký kraj. „Za poslední dva roky pevně zakotvila v libereckém kulturním prostoru a funguje jako výkladní skříň kreativních a inovativních firem, spolků a jednotlivců. Srdečně vás tímto zvu na její třináctý díl v úterý 12. března do vratislavických Desítek,“ uzavírá Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Doporučené články

Tradiční sklářství, Ještěd, inovace i digitalizace aneb Jak zaujmout norskou delegaci
Tradiční sklářství, Ještěd, inovace i digitalizace aneb Jak zaujmout norskou delegaci
Na konci listopadu se v Jablonci nad Nisou setkali zástupci veřejné správy, sdíleli své příklady dobré praxe a diskutovali, jak čelit výzvám v oblastech otevřených dat a práce s daty. Kromě českých datových specialistů jsme měli čest přivítat i vzácné hosty z Norska – odborníky z Norské digitální agentury (Digdir) a Norské asociace lokálních a regionálních samospráv (KS).
Elektrický opékač uzenin bodoval v soutěži Business Talent 2024. První cenu si odnáší ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily
Elektrický opékač uzenin bodoval v soutěži Business Talent 2024. První cenu si odnáší ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily
Slavnostní vyhlášení v pořadí již čtvrtého ročníku žákovské soutěže Business talent proběhlo ve čtvrtek v liberecké iQLANDII. Soutěžní týmy složené ze žáků osmých a devátých tříd základních škol Libereckého kraje soutěžily s výrobky vytvořenými na téma Rozhýbej to! za použití součástek z tajemného boxu. Odborná porota ocenila na 1. místě ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily za inovativní Elektrický opékač uzenin.
České a norské zkušenosti ukázaly, jak pracovat s daty ve prospěch občanů
České a norské zkušenosti ukázaly, jak pracovat s daty ve prospěch občanů
Efektivnější využívání dat zjednoduší každodenní život lidí a firem. Toto krédo rezonovalo na setkání zástupců veřejné správy v Jablonci nad Nisou s tématem otevřených dat a práce s daty. Že k cíli nevede vždy ta nejpřímější cesta a že je zapotřebí mnoha názorových střetů a změn k prosazení digitalizace veřejné správy, potvrdili snad všichni účastníci včetně delegace z Norské digitální agentury (Digdir) a Norské asociace lokálních a regionálních samospráv (KS).
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.