První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti

První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti

Je budoucnost technologická? A jakou roli v tom hraje člověk? Otázky, nad nimiž se v úterý 12. března 2024 od 19:30 hodin zamyslí hosté v pořadí třinácté liberecké PechaKucha Night. „Noc tlachů”, jak zní doslovný překlad japonského názvu, se vrací na pódium Kulturního centra Vratislavice 101010, kde lze rovněž v online předprodeji zakoupit vstupenky.

Paleta témat bude pestrá. Od vzdělávání přes průmysl a energetiku až po neziskový sektor. Od archeologie přes umělou inteligenci až k prvnímu lidskému výsadku na planetu Mars. Stranou nezůstane již tradičně umění a architektura, objeví se i téma stravování a dlouhověkosti. Z těchto střípků poskládá liberecká PechaKucha Night mozaiku budoucnosti. Prošpikované technologiemi, avšak věřme, že stále v rukou člověka.

Mezi hosty, kteří si s technologiemi tykají, patří dvojice z prestižního výběru Forbes 30 pod 30. Archeoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak sní o tom, že pomocí poznání prastarých civilizací nastíní fungování nově zformované lidské civilizace na planetě Mars. Filip Maleňák mezi přáteli platí za vizionáře a nezdolného optimistu. Při studiu Biomedicíny vymyslel aplikaci Záchranka, kterou dnes využívají záchranáři v České republice, Rakousku, Maďarsku a na slovenských horách. Efektivně díky ní získávají důležitá data nejen o poloze, ale i o zdravotním stavu lidí v nouzi.

Liberecký kraj na pódiu reprezentují lídři dvou oceňovaných firem, Miloslav Masopust z nanotechnologického Elmarca a Miroslav Krejčík z rodinného inovativního podniku MSV Systems. Z jiného úhlu se do budoucnosti podívá Eva Dušková, která aktuálně na volné noze pomáhá školám v regionu nastavit metodiky práce s nadanými dětmi. Eva totiž věří, že bez systematické podpory nadaných dětí jen těžko vybudujeme zdravější a udržitelnější společnost. Na dlouhověkost si posvítíme s nutriční terapeutkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Terezou Vágnerovou, palčivé aktuální téma energetiky z rukávu vytáhne Michal Svoboda, a to není zdaleka vše. Kompletní seznam dvanácti hostů najdete na webu 1012plus.

PechaKucha Night ve městě pod Ještědem již tradičně pořádají Agentura regionálního rozvoje, spolek PechaKucha Night Liberec a Liberecký kraj. „Za poslední dva roky pevně zakotvila v libereckém kulturním prostoru a funguje jako výkladní skříň kreativních a inovativních firem, spolků a jednotlivců. Srdečně vás tímto zvu na její třináctý díl v úterý 12. března do vratislavických Desítek,“ uzavírá Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Doporučené články

Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj jako místo, kde se daří pracovat s potenciálem mladých lidí? Nedávno završený program Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání (NAKAP) přinesl do vzdělávacího systému regionu inovativní myšlenky a přístupy, zaměřil se na podporu nadaných nebo prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání. Nyní na jeho aktivity navazuje projekt Smart Akcelerátor Libereckého kraje III, zaměřuje se na podporu nadání a hledá další témata vhodná k uchopení.  
Seminář Libereckého kraje představí příležitosti v oblasti Brownfields a Greenfields
Seminář Libereckého kraje představí příležitosti v oblasti Brownfields a Greenfields
Seminář v nedávno revitalizovaných prostorách bývalé lučanské brusírny skla, nyní Automoto Musea Lučany, představí 23. dubna od 9:00 novinky v oblasti problematiky brownfields v regionu. Prostor dostanou příklady dobré praxe, dotační příležitosti i moderní technologie. Seminář již přes patnáct let každoročně pořádá Liberecký kraj společně s Agenturou regionálního rozvoje a agenturou CzechInvest. V jarních měsících ho rovněž doprovodí putovní výstava.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.