Soutěž Business Talent zná vítěze!

Soutěž Business Talent zná vítěze!

Osm tvůrčích dnů v otevřené dílně iQFABLAB a téměř dvě stě kluků a holek z Libereckého kraje. Osm skvělých projektů ve finálovém kole. Dva týdny napětí, který tým dostane od veřejnosti nejvíce hlasů a čekání do poslední chvíle na resumé odborné poroty. Taková byla soutěž Business Talent roku 2021.

O vítězi Ceny veřejnosti bylo rozhodnuto ještě před slavnostním vyhlášením soutěže. Stala se jím ZŠ Sportovní Tanvald za originální prsten, který ozdobí celý prst zákaznice. Vítězný tým se za odměnu podívá do iQLandie v rámci programu „Pošli třídu” a zažije v ní bohatý program.

Trojici hlavních cen pro školy, dvě robotické stavebnice Merkur, 3D tiskárnu Průša s filamenty a kurzem 3D tisku a také cenu pro žáky prvních tří týmů Noc v iQPlanetáriu udělili organizátoři soutěže během slavnostního vyhlášení. To se konalo na dálku přímo z planetária. Přes online konferenci se přihlásilo všech osm napjatých škol.

Záštitu nad soutěží převzal Liberecký kraj, který na místě reprezentoval Jiří Ulvr, radní resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Chci ohodnotit především kreativitu, kterou jste všichni předvedli. Oceňuji i práci pedagogů a také všechny organizátory. Soutěž nasadila vysokou laťku,” uvedl při vyhlášení Jiří Ulvr.

Chválu sklidili soutěžící i od dalších sponzorů soutěže. „Spolupracujeme s vysokými školami na pořádání podobných soutěžních klání a musím říct, že vy byste se na nich rozhodně neztratili,” doplnila Jana Havlíčková, personální ředitelka společnosti Preciosa.

První místo obsadil tým základní školy ZŠ náměstí Nový Bor se svými technicky vyladěnými sandály Fancy Shoes. Prezentační video okouzlilo nejednoho porotce. Soutěžící potvrdili, že výsledek jejich snažení není pouhou náhodou a své umělecké vlohy si dobře uvědomují. „Den v otevřené dílně pro nás byl určitě přínosný, místy také trochu stresující. O svém dalším studiu už máme jasno, rády bychom na Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově,” uvedly obě soutěžící děvčata a mluvčí týmu z Nového Boru jednohlasně.

Druhé a třetí místo obsadily týmu ze ZŠ Husova Liberec a ZŠ Šumava Jablonec nad Nisou. Soutěž vznikla díky spolupráci ARR Agentury regionálního rozvoje, science centra iQLANDIA a inovačního centra DEX Innovation Centre. Ceny pro soutěžící dodaly Nadace Gago, Nadace Preciosa, Datasys, Liberecký kraj a iQLANDIA.

Za všechny organizátory a partnery soutěže děkujeme a věříme, že v příštím roce se opět setkáme s novými soutěžícími v iQFABLABu!

Doporučené články

Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Chytré podložky monitorující polohování a vitální funkce seniorů nově pomáhají v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem a v Rokytnici nad Jizerou
Snížení rizika proleženin díky reportingu polohování a monitoring vitálních funkcí seniorů, to dokáží chytré podložky, které nově využívají klienti Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou a Jindřichovicích pod Smrkem. V pondělí 10. 6. je zde instaloval Ing. Richard Cimler, Ph.D., vedoucí Centra pokročilých technologií Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové. Jeho tým se zabývá tvorbou senzorických systémů pro monitorování osob. V testovacím režimu po dobu čtyř měsíců finančně pomůže domovům projekt Agentury regionálního rozvoje, spol. s. r. o. – EDIH Northeast Bohemia, z něhož bude uhrazeno 75 % nákladů na monitoring.
Komunitní energetika jako cesta k soběstačnosti? V Jilemnici o ní zástupcům měst a obcí přednášel energetický specialista
Komunitní energetika jako cesta k soběstačnosti? V Jilemnici o ní zástupcům měst a obcí přednášel energetický specialista
Hledání potenciálu měst a obcí v rozvoji komunitní energetiky bylo hlavní téma semináře, který v Jilemnici vedl energetický specialista a zakladatel projektu OBEC 2030 Michal Svoboda, mimo jiné také autor publikace Doporučení pro obce ke komunitní energetice z edice Ministerstva pro místní rozvoj.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.