Soutěž Business Talent zná vítěze!

Soutěž Business Talent zná vítěze!

Osm tvůrčích dnů v otevřené dílně iQFABLAB a téměř dvě stě kluků a holek z Libereckého kraje. Osm skvělých projektů ve finálovém kole. Dva týdny napětí, který tým dostane od veřejnosti nejvíce hlasů a čekání do poslední chvíle na resumé odborné poroty. Taková byla soutěž Business Talent roku 2021.

O vítězi Ceny veřejnosti bylo rozhodnuto ještě před slavnostním vyhlášením soutěže. Stala se jím ZŠ Sportovní Tanvald za originální prsten, který ozdobí celý prst zákaznice. Vítězný tým se za odměnu podívá do iQLandie v rámci programu „Pošli třídu” a zažije v ní bohatý program.

Trojici hlavních cen pro školy, dvě robotické stavebnice Merkur, 3D tiskárnu Průša s filamenty a kurzem 3D tisku a také cenu pro žáky prvních tří týmů Noc v iQPlanetáriu udělili organizátoři soutěže během slavnostního vyhlášení. To se konalo na dálku přímo z planetária. Přes online konferenci se přihlásilo všech osm napjatých škol.

Záštitu nad soutěží převzal Liberecký kraj, který na místě reprezentoval Jiří Ulvr, radní resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Chci ohodnotit především kreativitu, kterou jste všichni předvedli. Oceňuji i práci pedagogů a také všechny organizátory. Soutěž nasadila vysokou laťku,” uvedl při vyhlášení Jiří Ulvr.

Chválu sklidili soutěžící i od dalších sponzorů soutěže. „Spolupracujeme s vysokými školami na pořádání podobných soutěžních klání a musím říct, že vy byste se na nich rozhodně neztratili,” doplnila Jana Havlíčková, personální ředitelka společnosti Preciosa.

První místo obsadil tým základní školy ZŠ náměstí Nový Bor se svými technicky vyladěnými sandály Fancy Shoes. Prezentační video okouzlilo nejednoho porotce. Soutěžící potvrdili, že výsledek jejich snažení není pouhou náhodou a své umělecké vlohy si dobře uvědomují. „Den v otevřené dílně pro nás byl určitě přínosný, místy také trochu stresující. O svém dalším studiu už máme jasno, rády bychom na Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově,” uvedly obě soutěžící děvčata a mluvčí týmu z Nového Boru jednohlasně.

Druhé a třetí místo obsadily týmu ze ZŠ Husova Liberec a ZŠ Šumava Jablonec nad Nisou. Soutěž vznikla díky spolupráci ARR Agentury regionálního rozvoje, science centra iQLANDIA a inovačního centra DEX Innovation Centre. Ceny pro soutěžící dodaly Nadace Gago, Nadace Preciosa, Datasys, Liberecký kraj a iQLANDIA.

Za všechny organizátory a partnery soutěže děkujeme a věříme, že v příštím roce se opět setkáme s novými soutěžícími v iQFABLABu!

Doporučené články

První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti
První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti
Je budoucnost technologická? A jakou roli v tom hraje člověk? Otázky, nad nimiž se v úterý 12. března 2024 od 19:30 hodin zamyslí hosté v pořadí třinácté liberecké PechaKucha Night. „Noc tlachů”, jak zní doslovný překlad japonského názvu, se vrací na pódium Kulturního centra Vratislavice 101010, kde lze rovněž v online předprodeji zakoupit vstupenky.
Výzkumné centrum CXI TUL ocenilo přínos žen ve vědě
Výzkumné centrum CXI TUL ocenilo přínos žen ve vědě
„Je čas uznat, že více diverzity znamená více inovací,” slova, kterými generální tajemník OSN António Guterres v roce 2021 podpořil zástupkyně něžného pohlaví na vědeckovýzkumných pozicích, rezonují (nejen) v akademické komunitě každý únor o trochu silněji. V neděli jedenáctého totiž slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě.
Jak pracovat s nadanými? První základní školy v kraji využily bezplatné konzultace
Jak pracovat s nadanými? První základní školy v kraji využily bezplatné konzultace
Jak pomoci nadaným dětem k vyšší úspěšnosti a jak celkově zlepšit atmosféru ve třídách? Pro odpovědi na tyto otázky je často nejlepší vypravit se přímo do škol. Nabídku bezplatné pomoci a zmapování práce s nadanými dostaly od Libereckého kraje potažmo jeho Agentury regionálního rozvoje desítky ředitelů základních škol. Metodička nadání, konzultantka pro školy a rodiče Eva Dušková na podzim zavítala ke třem z nich.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.