Soutěž Business Talent zná vítěze!

Soutěž Business Talent zná vítěze!

Osm tvůrčích dnů v otevřené dílně iQFABLAB a téměř dvě stě kluků a holek z Libereckého kraje. Osm skvělých projektů ve finálovém kole. Dva týdny napětí, který tým dostane od veřejnosti nejvíce hlasů a čekání do poslední chvíle na resumé odborné poroty. Taková byla soutěž Business Talent roku 2021.

O vítězi Ceny veřejnosti bylo rozhodnuto ještě před slavnostním vyhlášením soutěže. Stala se jím ZŠ Sportovní Tanvald za originální prsten, který ozdobí celý prst zákaznice. Vítězný tým se za odměnu podívá do iQLandie v rámci programu „Pošli třídu” a zažije v ní bohatý program.

Trojici hlavních cen pro školy, dvě robotické stavebnice Merkur, 3D tiskárnu Průša s filamenty a kurzem 3D tisku a také cenu pro žáky prvních tří týmů Noc v iQPlanetáriu udělili organizátoři soutěže během slavnostního vyhlášení. To se konalo na dálku přímo z planetária. Přes online konferenci se přihlásilo všech osm napjatých škol.

Záštitu nad soutěží převzal Liberecký kraj, který na místě reprezentoval Jiří Ulvr, radní resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Chci ohodnotit především kreativitu, kterou jste všichni předvedli. Oceňuji i práci pedagogů a také všechny organizátory. Soutěž nasadila vysokou laťku,” uvedl při vyhlášení Jiří Ulvr.

Chválu sklidili soutěžící i od dalších sponzorů soutěže. „Spolupracujeme s vysokými školami na pořádání podobných soutěžních klání a musím říct, že vy byste se na nich rozhodně neztratili,” doplnila Jana Havlíčková, personální ředitelka společnosti Preciosa.

První místo obsadil tým základní školy ZŠ náměstí Nový Bor se svými technicky vyladěnými sandály Fancy Shoes. Prezentační video okouzlilo nejednoho porotce. Soutěžící potvrdili, že výsledek jejich snažení není pouhou náhodou a své umělecké vlohy si dobře uvědomují. „Den v otevřené dílně pro nás byl určitě přínosný, místy také trochu stresující. O svém dalším studiu už máme jasno, rády bychom na Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově,” uvedly obě soutěžící děvčata a mluvčí týmu z Nového Boru jednohlasně.

Druhé a třetí místo obsadily týmu ze ZŠ Husova Liberec a ZŠ Šumava Jablonec nad Nisou. Soutěž vznikla díky spolupráci ARR Agentury regionálního rozvoje, science centra iQLANDIA a inovačního centra DEX Innovation Centre. Ceny pro soutěžící dodaly Nadace Gago, Nadace Preciosa, Datasys, Liberecký kraj a iQLANDIA.

Za všechny organizátory a partnery soutěže děkujeme a věříme, že v příštím roce se opět setkáme s novými soutěžícími v iQFABLABu!

Doporučené články

Tradiční sklářství, Ještěd, inovace i digitalizace aneb Jak zaujmout norskou delegaci
Tradiční sklářství, Ještěd, inovace i digitalizace aneb Jak zaujmout norskou delegaci
Na konci listopadu se v Jablonci nad Nisou setkali zástupci veřejné správy, sdíleli své příklady dobré praxe a diskutovali, jak čelit výzvám v oblastech otevřených dat a práce s daty. Kromě českých datových specialistů jsme měli čest přivítat i vzácné hosty z Norska – odborníky z Norské digitální agentury (Digdir) a Norské asociace lokálních a regionálních samospráv (KS).
Elektrický opékač uzenin bodoval v soutěži Business Talent 2024. První cenu si odnáší ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily
Elektrický opékač uzenin bodoval v soutěži Business Talent 2024. První cenu si odnáší ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily
Slavnostní vyhlášení v pořadí již čtvrtého ročníku žákovské soutěže Business talent proběhlo ve čtvrtek v liberecké iQLANDII. Soutěžní týmy složené ze žáků osmých a devátých tříd základních škol Libereckého kraje soutěžily s výrobky vytvořenými na téma Rozhýbej to! za použití součástek z tajemného boxu. Odborná porota ocenila na 1. místě ZŠ Dr. F. L. Riegera Semily za inovativní Elektrický opékač uzenin.
České a norské zkušenosti ukázaly, jak pracovat s daty ve prospěch občanů
České a norské zkušenosti ukázaly, jak pracovat s daty ve prospěch občanů
Efektivnější využívání dat zjednoduší každodenní život lidí a firem. Toto krédo rezonovalo na setkání zástupců veřejné správy v Jablonci nad Nisou s tématem otevřených dat a práce s daty. Že k cíli nevede vždy ta nejpřímější cesta a že je zapotřebí mnoha názorových střetů a změn k prosazení digitalizace veřejné správy, potvrdili snad všichni účastníci včetně delegace z Norské digitální agentury (Digdir) a Norské asociace lokálních a regionálních samospráv (KS).
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.