Zapni mozek, vyřeš problém, vyhraj! Liberec Ideathon otevřel registrace soutěžícím

Zapni mozek, vyřeš problém, vyhraj! Liberec Ideathon otevřel registrace soutěžícím

Liberec Ideathon se stane již počtvrté líhní nových studentských projektů s ambicí rozvíjet kraj pod Ještědem. Cílí na studenty středních škol a Technické univerzity v Liberci. Čtyři výzvy letos připraví Liberecký kraj, Statutární město Liberec, science centrum iQLANDIA a Agentura regionálního rozvoje prostřednictvím značky Crystal Valley podporující tradiční sklářské řemeslo.

Zvolit si výzvu, vypracovat a odprezentovat projekt, během toho konzultovat s mentory a zúčastnit se dvou užitečných seminářů. To je zhruba náplň čtyřiadvaceti hodin Ideathonu, který startuje ve čtvrtek 18. dubna krátce po poledni ve vratislavických Desítkách a spolkovém centru IGI.

„Od Ideathonu očekáváme především zapojení mladých lidí do řešení současných výzev našeho regionu. Jdeme do toho se záměrem podchytit názory a nápady mladé generace a dál s nimi pracovat,” říká Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Mimo podporu inovativních podniků a startupů chceme být i u vzdělávání mladých lidí, proto nám dává smysl pořádat podobné akce jako je Liberec Ideathon,” dodává Jan Mašek, vedoucí krajské kanceláře agentury CzechInvest, jednoho z pořadatelů soutěže.

Ideathon postaví soutěžící již tradičně před výzvy, které v regionu silně rezonují. Vysoce aktuální téma přináší Liberecký kraj. Jeho výzva je zaměřená na rozvoj kompetencí v oblasti duševního zdraví. Výstupem má být soubor opatření vedoucích ke zvýšení informovanosti o možnostech prevence či svépomoci. Řešit mají rovněž situaci těch, kteří se již potýkají s psychickými problémy a rádi by vyhledali odbornou pomoc.

Tvorba návrhu co nejefektivnějšího využití plochy pod FVE panely nové elektrárny Statutárního města Liberce je druhou, rovněž aktuální výzvou soutěže. Nabídne realizaci technicky zaměřeným týmům. Požadované řešení by mělo korespondovat s vizí šetrného využívání energie generované samotnou elektrárnou a co nejmenší náročností z pohledu zapojení lidského faktoru a jeho vytížení.

Do skláren i za poznáním

Dvě výzvy postaví soutěžící do rolí marketérů. První je zaúkoluje tvorbou konceptu hry propojující zajímavá místa v Křišťálovém údolí, oblasti pyšnící se tradicí výroby skla, bižuterie a šperků. Požadovaným výsledkem má být vyšší návštěvnost sklářských provozů a dalších institucí v regionu.

Výsledkem druhé výzvy má být pro změnu marketingová strategie pro kulturně-vzdělávací akce science centra iQLANDIA. Náplní výzvy je rozšíření portfolia akcí tematicky zaměřených na „chytrou zábavu“ a s tím spojené rozšíření cílových skupin potenciálních diváků.

„Poslední ročníky se mezi studenty setkaly s velkým ohlasem, i proto doporučujeme včasnou registraci soutěžních týmů. Kapacita vratislavických Desítek je totiž omezená," dodává Jiří Ulvr. I díky stálé podpoře hlavních partnerů, Libereckého kraje, Technické univerzity v Liberci a nově Statutárního města Liberec se bude opět soutěžit o prize money v hodnotě 120 tisíc korun.

Více informací, pravidla soutěže a registraci a přihlášku najdete na odkazu níže.

Doporučené články

V libereckém Ideathonu zvítězily projekty s virtuální realitou pro Crystal Valley a výuková aplikace pro iQLANDII  
V libereckém Ideathonu zvítězily projekty s virtuální realitou pro Crystal Valley a výuková aplikace pro iQLANDII  
Více jak šedesát středoškoláků a vysokoškoláků zaplnilo ze čtvrtka na pátek vratislavické Desítky a spolkové centrum IGI. Zúčastnili se čtvrtého ročníku 24hodinového maratonu nápadů Liberec Ideathon, soutěže, která před ně postavila čtyři výzvy z regionu. Letos konkrétně od Libereckého kraje, města Liberec, science centra iQLANDIA a značky podporující sklářské řemeslo Crystal Valley.
Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj hledá možnosti, jak rozvíjet svůj lidský potenciál
Liberecký kraj jako místo, kde se daří pracovat s potenciálem mladých lidí? Nedávno završený program Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání (NAKAP) přinesl do vzdělávacího systému regionu inovativní myšlenky a přístupy, zaměřil se na podporu nadaných nebo prevenci předčasných odchodů ze vzdělávání. Nyní na jeho aktivity navazuje projekt Smart Akcelerátor Libereckého kraje III, zaměřuje se na podporu nadání a hledá další témata vhodná k uchopení.  
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.