Magazín

Alan Fabík: Mysli globálně, jednej lokálně
Alan Fabík: Mysli globálně, jednej lokálně
Proč je Alan Fabík nadšený Liberečák, i když původně pochází ze slezské Karviné? Jak jeho kariéru nakoply první podnikatelské zkušenosti, které skončily řádným fuckupem? A co ho dovedlo přes společnosti Jablotron Alarms a Jablotron Projects do nynější pozice spolumajitele společnosti Hardwario? Mimochodem pátého nejrychleji rostoucího startupu ve střední Evropě podle žebříčku auditorské společnosti Deloite. Toto a mnoho dalšího se dozvíte ve třetí epizodě podcastu Region, který mění svět.
Liberecký kraj usiluje o zřízení centra pro digitální inovace
Liberecký kraj usiluje o zřízení centra pro digitální inovace
V regionu by mohlo vzniknout centrum evropského formátu zaměřené na podporu digitalizace malých a středních podniků. Konsorcium vedené krajskou Agenturou regionálního rozvoje uspělo v národní výzvě Ministerstva průmyslu a obchodu. Společně s pěticí dalších konsorcií převážně z Prahy, Brna a Ostravy se nyní bude v Bruselu ucházet o možnost zřídit v Libereckém kraji Evropské centrum pro digitální inovace. Síť těchto institucí chce Evropská unie začít budovat ještě letos.
Liberecký kraj se vydává cestou chytrých technologií
Liberecký kraj se vydává cestou chytrých technologií
Chytré semafory reagující na aktuální dopravní situaci. Mobilní aplikace zlepšující dopravní dostupnost okrajových částí kraje. Chytré veřejné budovy hospodařící s vodou a energiemi. Úleva pro životní prostředí, ale i kapsu daňového poplatníka. Nové technologie se postupně přesouvají z kulis sci-fi filmů do reálné praxe vyspělých center západního světa. Klíčem pro ně jsou chytré “krabičky” všeho druhu napojené na internet. A nejen ony.
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.